Yerel

Yavuz, Üyeleri İçin İndirim İstedi

Biga Kahveciler Odası Başkanı İlhan Yavuz kahvehane işletmecilerinin su faturalarının yüksek geldiğini söyleyerek Biga Belediyesi’nden indirim istedi.

Biga Kahveciler Esnaf Odası Başkanı İlhan Yavuz, ‘’Biga Kahveciler Esnaf Odasına kayıtlı Biga Merkez Belediye sınırları içerisinde kahvehane, çay ocağı, kafeterya, internet kafe, playstation salonu olmak üzere 109 esnafımız bulunuyor.

Mesleğimiz gereği bu iş yerlerimizde günlük olarak çok fazla su kullanılmaktadır. Bilindiği gibi iş yerlerimizin büyüklüğü ve zorunlu giderlerinden dolayı (vergi, SGK, kira) vs. ekonomik anlamda günümüz şartlarında büyük sıkıntılar yaşanmaktadır. Odamız üyeleri tarafından tarafımıza yapılan başvurularda, Biga merkezinde ticarethanelerden alınan su ücretlerinin civar illere göre yüksek olduğu ve bu durumdan mağdur olduklarını belirtmektedirler.

Biga Kahveciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu olarak bu hususla ilgili Çanakkale ilimizde yapmış olduğumuz araştırmada, suyun iş yerlerinde metre küp ücreti 3.80 TL olarak uygulandığı görülmüştür. Odamız yönetim kurulu olarak odamıza kayıtlı üyelerimiz adına Biga Belediye Başkanlığımız ve Belediye Meclisimizden şu anda ticarethanelerimizde uygulamada bulunan metre küpü KDV hariç 6 TL su ücretinin, Belediyemiz meclisinde uygun görülmesi halinde en az uygulamadaki fiyatın metre küpü KDV dâhil %50 indirim yapılarak belirlenmesini talep etmekteyiz. Bu talebimizin belediye meclisimizin bu ayki toplantısında değerlendirilmesini önemle arz ederiz.’’

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu