Eğitim

Yapımı Tamamlandı İlk Ders Zili Çaldı

Karabiga Mustafa Kemal İlk ve Ortaokulu’nda ilk ders zili çaldı.

Yapımı CENAL Elektrik Üretim A.Ş. tarafından üstlenilen Karabiga Mustafa Kemal İlk ve Ortaokulu’nda öğrenciler ilk derslerine girdiler. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından okulun zili ilk ders için çaldı. Resmi açılışının Eylül ayında yapılacağını söyleyen Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, okul yapım aşamasında farklı okullarda eğitime devam eden öğrencilerin velilerine göstermiş oldukları sabır için teşekkür etti.

Okulların kapanmasına yakın ders zilinin çaldığı okulda; Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi öğrencilerin eğitim öğretim yılının bitiş tarihine kadar okula alışma dönemini geçireceklerini ifade etti. Emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti ve hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Karabiga’ya bir okul kazandırıldığı için mutluluğunu dile getirirken asıl açılışın Eylül ayında olacağını tekrar vurguladı. Emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Okulun ilk ders gününe Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi, CENAL Elektrik Üretim A.Ş. Halkla İlişkiler Müdürü Özgür Surat ve veliler katıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu