Yerel

Vali Aktaş, Lapseki’de İncelemelerde Bulundu

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Çanakkale ili Lapseki ilçesine giden Vali İlhami Aktaş, ilk olarak Lapseki ilçesi Kocabaşlar Köyü Ilıca mevkiinde yer alan tarihi kaplıcayı yerinde inceledi.

Lapseki ilçesi Kocabaşlar köyü Ilıca mevkiinde yer alan tarihi kaplıca incelemesinde Lapseki Kaymakamı Fatih Çelikkaya tarafından Lapseki ilçesinin termal turizmde marka olma yolunda ilerlemesini sağlayacak, dört mevsim sürdürülebilir turizm faaliyetleri ile marka değerinin ve turizm altyapısını güçlendirecek, yeni istihdam alanlarına olanak sağlayacak, ülkemiz ekonomisine katkıda bulunacak ve bölgemizdeki doğal zenginlikleri ortaya çıkaracak olan GMKA eş finansman destekli Lapseki Geleceğine Koşuyor projesi hakkında Vali İlhami Aktaş’a bilgi verildi.

Ayrıca Lapseki Kaymakamı Fatih Çelikkaya tarafından Vali İlhami Aktaş’a verilen bilgiye göre; Kocabaşlar köyü Ilıca mevkiinde yer alan tarihi kaplıca alanına kaplıca ana binası, bungalov evler, havuzlar, piknik alanı ve otopark alanı yapılmasının planlandığını belirtti.

Lapseki ilçesi Kocabaşlar köyü Ilıca mevkiinde yer alan tarihi kaplıca incelemesinin ardından Vali Aktaş, Kocabaşlar Köyü ve Karaömerler Köyü köprüsü arasında bulunan dereboyu yürüyüş parkurunu inceleyerek Lapseki Kaymakamı Fatih Çelikkaya’dan bilgi aldı.

Yapılan bilgilendirmenin ardından Lapseki ilçesinde bulunan Bostancı mevkii mesire alanına geçen Aktaş, bir dizi incelemelerde bulunarak Bostancı mevkii mesire alanı hakkında yetkililerden bilgi aldı. Vatandaşların aileleriyle birlikte Bostancı mevkii mesire alanında doğa ile iç içe keyifli vakit geçirebileceğini belirtti.

Lapseki ilçesi ziyaretleri kapsamında Lapseki Orman İşletme Şefliği’ne bağlı Şahinli Yangın İlk Müdahale Ekibi binasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Şahinli Yangın İlk Müdahale Ekibinde görevli personel ile bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Sonrasında Aktaş, Lapseki ilçesi Subaşı Köyü Jandarma Uygulama Noktasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Ziyarette Aktaş, Kirazlı Jandarma Uygulama Noktasında görev yapan Jandarma personeli ile bir süre görüşerek görevlerinde başarılar diledi.

Lapseki ilçesi inceleme ziyaretlerinde Lapseki Kaymakamı Fatih Çelikkaya, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, Kocabaşlar Köyü Muhtarı Hüseyin Öge, İl Genel Meclis Üyeleri Halil Özer ve Hasan Engin de bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu