Eğitim

Üniversite İle İlgili Karar Verildi!

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde, bu sene eğitim online mı yüz yüze mi tartışmaları büyük oranda yanıt buldu. ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, basın mensuplarına bugün açıklamalarda bulundu.

ÇOMÜ Üniversite Hastanesi’nde vaka sayılarının arttığına değinen Prof. Dr. Murat, “Hasta müracaatları çok çok fazla” dedi. Öte yandan eğitimin nasıl ilerleyeceği konusunda bilgilendirmede bulunan Rektör Prof. Dr. Sedat Murat, “Büyük oranda online olacak” dedi.


“Hasta Müracaatları Çok Çok Fazla!”
ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, “Salgındaki gelişmeler, gerek dünyamızda, gerek ülkemizde, gerekse Çanakkale’de, tabi Çanakkale yine birçok yere göre güzel durumda ama burada da artış var. Ben şu anda hastanemizle ilgili verileri sizinle paylaşmak istemiyorum. Yoğun bakımlarımız doluyor. Hasta müracaatları çok çok fazla…


“Büyük Oranda Online Eğitim”
Biz bugün bir karar aldık. Tabi bu kararda büyük oranda online eğitim sistemi… Yüz yüze olması gereken eğitimler konusunda hocalarımızı serbest bıraktık. Bazı fakültelerde, online eğitimin yanı sıra, uygulamalı eğitimleri yapacaklarını ifade ettiler.


“Ben Böyle Bir Riski Alamam”
Lisansüstü eğitimin ve doktora eğitimlerinin biz yüz yüze olmasını istiyoruz. Bu eğitimlerin uzaktan olmasında bazı sıkıntılar olabilir. Bugün görüşülecek. Konu değerlendirilecek. Esnafımız açısından, online eğitimlerin ciddi sorunları olacaktır. Bizim için ise insan çok kutsaldır. Bir vaka bizi çok üzer. Ben üniversitenin en üst makamında olarak böyle bir riski alamam” ifadelerinde bulundu.

Kaynak : ÇanakkaleTV

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu