Yerel

Turan, Çanakkale’nin Meyve Deposu Lapseki’de

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, 2500 yıllık mitolojik mirasa sahip, Çanakkale’nin meyve deposu, adeta bir kiraz cenneti Lapseki’deydi.

İlk olarak, doğup büyüdüğü, baba ocağı ilçenin en büyüğü, 1924 doğumlu Fatma Teyzeyi ziyaret etti, hayır duasını aldı, geçmiş yılları yad etti.

Göreve yeni başlayan Kaymakam Fatih Çelikkaya’ya hayırlı olsun ziyaretinden bulundu. Ardından Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ve ekibi ile toplantılar yaptı.

Turan, ilçenin tüm Oda başkanları; Ziraat Odası Başkanı İsmail Sevim, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cengiz Teoman, Şoförler Odası Başkanı İbrahim Ergin, Umurbey Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Öner ile talep ve beklentilerin yanı sıra pandemi sürecindeki ekonomik ve sosyal destekleri değerlendirdiği toplantılar yaptı. Simgelerin köprüsü 1915 Çanakkale Köprüsü’nün yapılmaya başlanmasıyla, kısa zamanda büyük değişim ve dönüşüm yaşayan ilçenin konumunu değerlendirdi.

Daha sonra İlçe Başkanı Namık Ergin, İl Genel Meclisi Üyesi Hasan Engin, teşkilat, üyeler ve hemşehrileri ile buluşarak Lapseki’nin üzerine sohbetler etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu