Yerel

TSO’da Önemli Toplantı

Biga Ticaret ve Sanayi Odası’nda 12 Ocak Salı günü saat 14.00 da yapılan toplantıda odanın 9.Meslek gurubunda bulunan yeme içme sektöründe yapılan toplantıda yapılan çalışmalar ve bu meslek gurunda yer alan katılımcılarında görüşleri alınarak hazırlanan bilgiler iş yerlerinin sorunlarını anlatıyor.

Malum Corona nedeniyle yeme içme yerleri kafeler, lokantalar gibi sektörlerin sorunları masaya yatırıldı. Toplantıya Biga TSO Başkanı Şadan Doğan, Meclis Başkanı Melih Akyıl,  Biga TSO Yönetim Kurulu Üyeleri, Genel Sekreter Mustafa Mutlu ve meslek gurubunda yer alan üyeler katıldılar.

Başkan Şadan Doğan açılış konuşmasında gündem hakkında bilgiler vererek “Gelişmekte olan Bigamızın önü çok açıkken Corona nedeniyle çalışmalar sekteye uğradı. Kapalı olan esnaflarımızın bir an önce açılarak hizmet vermelerini diliyoruz. Ancak yaşanan sıkıntıları biliyoruz bu konuda yaptığımız çalışmaları devam ettirmek istiyoruz. Tüm üyelerimize bu zor süreçte her zaman yardımcıyız. Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, tüm oda başkan ve yöneticilerimiz ve sivil toplum örgütleri ile devamlı diyalog halindeyiz. Bankalarla hem kredi hem de borçların ertelenmesi için görüşmeler yapıyoruz. Esnafımızın her zaman yanındayız” açıklamasını yaptı.

Daha sonra meslek gurubu başkanı Serdar Seçilen konu ile ilgili sunum gerçekleştirdi.

Seçilen, sunumunda sektör sıkıntılarını belirsizlik, kira ödemeleri, SGK ödemeleri, vergi ve stopaj ödemeleri, kredi ödemeleri ve işverenlerin gelir kaybı konusunda katılımcıları bilgilendirdi. Bu konularda katılımcıları bilgilendirdi ve katılımcılarında düşünceleri alındı. Biga TSO’nun bu sektörde hazırladığı dosya Cumhurbaşkanı ve yetkililere iletilmek üzere Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine teslim edilerek Türkiye’de ses getirmesi sağlanacak. Katılımcılar Biga TSO Başkanı Şadan Doğan ve Yönetime çalışmalar için teşekkür ettiler ve bir an önce işyerlerinin açılmasını dilediler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu