Yerel

Tanur, “Esnafımız Zor Şartlardan Geçmektedir”

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

Biga Şoförler Odası Başkanı Sait Tanur yakıta gelen zamlarla esnafın etkilendiğini dile getirirken şu açıklamalarda bulundu;

“Bilindiği üzere son günlerde akaryakıta gelen zamlar en başta taşıma sektörü dahil tüm esnafımızı derinden etkilemiştir. Esnafımız taşımalı eğitim ihalesini aldığında mazot fiyatları 7,47.TL civarında iken, bugün gelinen noktada mazot fiyatlarına gelen son zamlar ile birlikte mazotun 9,97.TL civarındadır. Akaryakıta bu kadar kısa süre içerisinde dahi % 35 civarında zam gelmiştir ve takip eden günlerde fiyatların daha da artacağı görülmektedir. Tüm karayollarında taşıma hizmeti veren Otobüsçü, Minibüsçü, Kamyoncu, Kamyonetçi, Taksici, Servisçi ve Küçük Otobüsçü esnafımız zor şartlardan geçmektedir. Taşımalı eğitimdeki servisçi esnafımızın, akaryakıta gelen son zamlardan dolayı mağduriyet yaşadığı çok açık ortadadır. Bu mağduriyetin giderilmesi ve akaryakıta gelen ve gelecek olan son zamların karşılanması için gerekli yazışmalarımızı ve gerekli tüm girişimleri yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.  Bu doğrultuda; Çanakkale Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birlik Başkanlığımızın öncülüğünde Federasyonumuza ve Konfederasyonumuza Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ve Milli Eğitim Bakanlığına taleplerimizi ve sorunlarımızı ilettik. Federasyonumuzun da bu konu ile ilgili çalışmaları ciddiyetle ve gayretle halen devam etmektedir. 

Yegane çabamız ve görevimiz emekçi ve cefakar şoför esnafımızın artan maliyetler karşısında göstermiş olduğu üstün gayreti karşılıksız bırakmamaktır. Bu uğurda tüm üyelerimizin, esnaflarımızın hakkı ve refahı için gerekli çabayı göstereceğimizi saygıyla bildiririm.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu