Yerel

STK’ların Talep Ve Projeleri Değerlendirildi

Çanakkale Eğitime Destek Platformu üyesi güzide sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle AK Parti Grup Başkanvekili ve AK Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan toplantıda bir araya gelerek verimli görüşmeler yaptı. STK’ların taleplerini ve projelerini değerlendirdi.

Toplantıda Turan, ‘’Sivil Toplum Kuruluşları; eğitim, hukuk, demokrasi, kültür ve sanat gibi tüm alanlarda ve sosyal hayatta önemli bir boşluğu dolduruyorlar. Bugün, ülkemizde ve şehrimizde STK’ların eskisinden daha güçlü bir şekilde faaliyetlerine devam ediyor.

Vakıf, dernek, parti, sivil toplum gönül işidir. Yılmadan, yorulmadan fedakarlık ister, koşturmak ister. Çanakkale’mizde, Türkiye’de karşılaşılan her türlü sıkıntıların çözümüne STK’lar öncülük etmelidir. Siyaset kurumu, devletimizin kurumları elbette üzerine düşeni yapıyor, yapacaktır. Ancak STK’lar faaliyetleriyle birçok konuya eğilmeli, özellikle gençlerimiz için alan açmalıdır. Bununla birlikte toplumu, aileyi, nesilleri ve değerlerimizi hedef alan konulara karşı STK’ların daha yüksek ses çıkarması ve birlikte hareket etmesi kıymetli.

Bu anlamda ülkemizin ve Şehitler diyarı Çanakkale’mizin daha iyi noktalara gelmesine katkı sağlayan, samimi bir şekilde hemşehrilerimiz ve milletimiz adına hizmetlerde bulunan tüm sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz. STK’larımızın kamu yararı gözeten faaliyetlerine ve projelerine her türlü desteği ve teşviki vermeye devam edeceğiz’’ dedi.

Toplantıya Çanakkale Eğitime Destek Platformu üyeleri; KADEM Çanakkale İl Temsilcisi Aynur Yavaş, MEMUR-SEN Çanakkale İl Başkanı Suat Özen, EĞİTİM-BİR-SEN Çanakkale Şube Başkanı Resul Can, DİYANET-SEN Çanakkale Şube Başkanı Şahin Aygül, Cihannüma Derneği Çanakkale İl Başkanı Murat Büyük, ÖNDER Çanakkale Şube Başkanı İdris Şahin, Ensar Vakfı Çanakkale Şube Başkanı ve Eğitime Destek Platformu İl Koordinatörü Sebahattin Güner, Hayrat Vakfı Çanakkale İl Temsilcisi Mehmet Emin Bıçakcı, İHH Çanakkale Temsilcisi Numan Yaşar, İlim Yayma Cemiyeti Çanakkale Şube Başkanı Nimetullah Akın ve Ensar Vakfı Lapseki İlçe Başkanı İsmail Deveci ile çok sayıda temsilci katıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu