Yerel

Sözleşme İmzalama Ve Tanıtım Toplantısı Düzenlendi

Biga Ticaret Borsası “Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi (BİGATOTAM)Sözleşme İmzalama ve Tanıtım toplantısı düzenlendi.

Biga Casa Grande Otel’de düzenlenen toplantının açılışında konuşan Biga TB Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Okyay, ticari yaşantı içinde taraflar arası karşılaşılan anlaşmazlık ve uyuşmazlıkların çözümünde tahkim ve arabuluculuk müesseselerinin ön plana çıktığını belirterek BİGATB bünyesinde de Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi bu yıl içinde kurulduğunu hatırlattı.

Başkan Okyay, “Biga Ticaret Borsası olarak 2022 yılı başında üyelerimizin ve halkımızın hukuki uyuşmazlıklarını mahkemeye taşınmadan, zaman ve itibar kaybına neden olmadan, daha kısa sürede çözülerek ortadan kaldırılabilmesini sağlayarak şeffaf ve adil hizmet vermek amacıyla, Tahkim ve Arabuluculuk Merkezi” çalışmalarına başladık. Nisan ayı itibariyle tamamladığımız çalışmalar neticesinde bu merkezi bünyemizde kurmak adına konuyu Borsa Meclisimize taşıdık ve kısa adı BİGATOTAM olan Tahkim ve Arabuluculuk Merkezinin Borsamız bünyesinde kurulması oy birliğiyle kabul edildi. Bu süreçte Baro ile yaptığımız eş güdümlü çalışmalar sonucu da 6 arabulucu avukatımızın başvurusu sonucu, bugün sözleşme imzalama aşamasına da gelmiş bulunmaktayız. Çalışmalarını sonlandırdığımız ve resmiyete kavuşturduğumuz BİGATOTAM, borsamız yeni Göktepe hizmet binasında yer alacak olup üyelerimiz kolaylıkla ulaşarak uzmanlarımıza danışabilecek, sorunlarına çözüm arayabilecekler. Alanında uzman, tarafsız kişilerin yer alacağı merkezimizde, ticaret ve iş hukuku uyuşmazlıklarında alternatif uyuşmazlık çözüm hizmeti verilerek; tarafların mevcut sorunlar üzerinde tartışarak zaman kaybetmeleri önlenecek ve mahkemelerden daha ılımlı çözümler bulma yolunda ilerlenecektir” diye konuştu.

Toplantı sonunda; Av. Selahattin Mutlu, Av. Erhan Bitirim, Av. Tuğba Karagöz, Av. Emine Dilli, Av. Ayşe Eser Gündoğan ve Av.Elif Keser’ ile sözleşme imzalandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu