Yerel

Sepici’den 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

AK Parti Biga İlçe Başkanı Hasan Sepici 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü çerçevesinde bir mesaj yayımladı.

Sepici mesajında “Bugün, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesinin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından kabul edilişinin yıldönümünü kutlamaktayız.

Günümüzde geçerliliğini sürdüren insan hakları anlayışının temelini oluşturan bu bildirge, bugüne dek çok sayıda sözleşme ve bildirinin yayımlanmasına öncü olmuştur. Demokrasi ve hukukun üstünlüğü, her ülkenin kabul etmesi ve uygulaması gereken evrensel niteliklerdendir.

Bu bağlamda, gerek vatandaşlarımızın istek ve beklentileri, gerek uluslararası yükümlülüklerimiz doğrultusunda ülkemiz önemli gelişmeler kaydetmiştir. Kanunlar önünde bireylerin eşitliği ve ayrım yapılmadan insan haklarına gösterilen saygı, Türkiye Cumhuriyeti’nin vazgeçilmez unsurlarındandır. En yüksek evrensel değer olan insan haklarının, ülkemizde korunması adına herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır. Ancak bu şekilde demokrasimizi bir adım daha öteye taşıyabiliriz.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm vatandaşlarımızın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyor, insan haklarına saygı temelinde huzurlu bir hayat geçirmelerini temenni ediyorum” sözlerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu