Yerel

“Sağlık Varsa, İş Ve İstihdam Vardır”

Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen  7 Nisan Dünya Sağlık Günü kapsamında bir mesaj yayımladı.

Üzen’in Mesajı ise şöyle;

“Dünya Sağlık Günü sebebiyle belirtmeliyim ki sağlıklı yaşam, en büyük kazanımımız ve hakkımızdır. Yeri doldurulmaz, ikame edilemez ve taviz verilemez bir kavramdır. Sağlıklı bireyler ve dolayısıyla sağlıklı toplumlar bugün hiç olmadığı kadar önemlidir. Sağlık varsa, bereket vardır. Sağlık varsa iş, üretim ve istihdam vardır. Sofrada ekmek vardır. İnsani ve iktisadi gelişimimiz en kuvvetli şekilde sağlığa bağlıdır.

Unutmamalıyız ki sağlık çalışanlarımız gibi bizlere de önemli görevler düşmektedir. Küresel çapta bir pandemi ile karşı karşıya olduğumuz bu günlerde sağlığımızın ve sağlıkçılarımızın kıymetini bilmeli, kurallara uymalı, hep birlikte ve özenle bu badireden çıkmalıyız. Çünkü sağlık, insanın en önemli servetidir. Hayatımızı sürdürebilmemiz, çevremize ve topluma faydalı olabilmemiz ancak sağlıklı olmakla mümkündür.

Bu duygu ve düşüncelerle, sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde fedakârca görev yapan bütün sağlık çalışanlarımızın ‘7 Nisan Dünya Sağlık Günü’nü kutlar, tüm Çanakkaleli hemşehrilerime sağlıklı ve mutlu günler dilerim.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu