Yerel

Şadan Doğan’dan Biga’ya Müjde

Biga Ticaret ve Sanayi Odası bir ilke daha imza attı. Zorlu Enerji Solutions (ZES) ile yapılan sözleşme kapsamında Oda üyelerinin ve halkımızın yararlanabileceği “Elektrikli Araç Şarj İstasyonu” hizmet vermeye başladı.

Biga TSO Başkanı Şadan Doğan imzalanan sözleşmeye göre hizmet binası otoparkına 4 adet elektrikli araç şarj istasyonu kurulduğunu belirtti.

Doğan, elektrikli otomobillerin sürdürülebilirlik konusunda büyük bir öneme sahip olduğuna dikkat çekerek şu açıklamada bulundu: “Elektrikli araç kullanımı günden güne artış gösteriyor. Karbon ayak izini azaltmak ve sürdürülebilirlik konusunda atılması gereken önemli adımlardan bir tanesi de bu dönüşüm. Değişen ve gelişen dünyada yeşil dönüşümün önemi giderek artıyor. Sürekli yenilikleri takip ederek üyelerimizi ülkemizde ve dünyadaki tüm yeniliklerle tanıştırmaya çalışan yönetimimiz, üyelerimiz için bir ilki daha gerçekleştirdi. Bu kapsamda üyelerimizin yararlanabileceği “Elektrikli Araç Şarj İstasyonu” hizmetini vermeye başlamış bulunmaktayız. Elektrikli araçlara yönelim yakın gelecekte ilçemizde de artış gösterecek. Özellikle yollarda görmeye başladığımız milli arabamız TOGG ile bu artışın daha hızlı bir şekilde gerçekleşeceğine inanıyoruz. Elektrikli araçların çevre ve gürültü kirliliğinin önüne geçmesi ayrıca düşük yakıt maliyetiyle de cazip hale geliyor. Bizler de Oda olarak üyelerimizin ve halkımızın kullanımına sunmak adına hizmet binamızın otoparkına 4 adet elektrikli araç şarj istasyonu kurduk.”

ZES nedir?

2018 yılı itibariyle faaliyete geçen ZES, şehir içinde ve şehirler arası yollarda hayata geçirdiği hızlı şarj istasyonları ile ülkemizdeki elektrikli araç sahiplerinin yolculuklarını kolaylaştırmayı ve elektrikli araç devrimini hızlandırmayı hedefleyen firmalar arasında. Halka açık noktalarda sunduğu hızlı şarj imkânının yanında, kullanıcılarının talepleri doğrultusunda ev ve işyerlerine de şarj istasyonu kurulumları yapmakta. ZES, kısa bir süre içerisinde tüm Türkiye’de şarj istasyonlarını devreye alıp elektrikli araçları tüm ülkede erişilebilir ve kullanılabilir hale getirmeyi planlamakta.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu