Yerel

Şadan Doğan 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü Kutladı

Doğan yaptığı açıklamada, “Demokrasinin vazgeçilmez bir unsuru olarak gördüğümüz basın, ülkemizin geleceği ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda ilkeli, doğru ve tarafsız bir şekilde çalışarak, halkın haberalma hakkını sağlayan ve toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen önemli bir kurumdur.


Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Basın, Milletin Müşterek Sesidir.’ ifadesi basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği misyonu en güzel şekilde açıklamaktadır. Bu nedenle gazetecilik mesleği toplumu doğru bilgilendirme, sorumluluk ve davranış oluşturma bakımından etkin ve etkili bir meslektir. Mesleklerini yerine getirirken insanımızın gözü ve kulağı olan, idarecilere ufuklarına ufuk katma noktasında hatırlatıcı, bilgilendirici ve araştırıcı katkılar sunan medya mensuplarının özverili çalışmalarını takdir ediyoruz.

Bu nedenle, gazetecilik mesleği toplumu doğru bilgilendirme, sorumluluk ve davranış oluşturma bakımından etkin ve etkili bir meslektir. Zor koşullar altında halkımıza bilgi alış-verişi sağlayan değerli basın çalışanlarının, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına meslek hayatlarında başarılar diliyorum.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı