Yerel

S.S. Biga Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi 2020 Yılının Son Toplantısını Yaptı

S.S. Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu 2020 yılının son toplantısını Kooperatif hizmet binasında Mehmet Sokullu başkanlığında toplanarak gerçekleştirdi.   

Başkan Mehmet Sokullu, Başkan Vekili Mustafa Kurt, Murahhas Üye Sami Kuru, Üyeler Mehmet Can Ve Mehmet Şevik’in katılımlarıyla gerçekleşen toplantı sonrası bir açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sokullu şu bilgileri paylaştı:

2020 Yılı başından bugüne kadar Kooperatifimize Kredi kullanmak için müracaat eden 1015 Ortaktan 49.187.250.-TL’lık Kredi müracaatı aldıklarını dile getirerek, “ Yıllık % 4,50 faiz oranı ile bugüne kadar 690 Ortağımıza üst limit 25.000.-TL’yı aşmamak üzere 3 yıl vadeli, 3 aylık ve 6 aylık vadelerle 17.250.000.-TL’sı Destek Kredisi,  325 Ortağımıza Yıllık  % 4,50 faiz oranı ile 4 yıl vadeli 3 ay ve 6 aylık vadelerle 31.937.250.-TL’sı İşletme Kredi kullandırarak bugüne kadar Kooperatifimizden Toplam 1166 Ortağımıza 91.310.000.-TL’sı İşletme Kredisi ile Yatırım ve Destek Kredisi kullandırdık.” dedi.

 “Ayrıca, Kooperatifimize günü geçmiş kredi taksitlerinden dolayı icra takibine düşmüş Ortaklarımızın borçlarına Genel Merkezimiz (TESKOMB) genelgesine istinaden yapılandırma yapılmış, bu yapılandırmadan 20 Ortağımız faydalanarak, 187.000.-TL‘sı (Yüzseksenyedibin TL) kooperatifimizin alacağı silinmiştir.” dedi.     

Başkan Mehmet Sokullu Koronavirüs salgınıyla ilgili olarak “Ülkemiz ve Dünyamız İnşallah bu Covid-19 pandemi sürecinden biran önce kurtulur. Sağlığımız için şu üç tedbirde birleşelim;  Rehavete kapılmayalım, maskemizi çıkarmayalım ve sosyal mesafemizi Koruyarak bu virüsü hep birlikte yenelim. Son olarak; S.S. Biga Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu olarak yaklaşmakta olan Yeni Yılın başta Ortaklarımız olmak üzere, tüm halkımıza, Ülkemize ve Dünyamıza önce Sağlık sonrada Bereket, Huzur  ve bol kazançlı günler getirmesini  temenni ederiz. ” diyerek sözlerini noktaladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu