Yerel

Pomaklar İzmir’de Kongre Yaptı

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

PODEF Pomak Dernekleri Federasyonu 3. Olağan Genel kurulunu 3 Temmuz 2021 Cumartesi günü, Atatürk Kültür Merkezi Gaziemir/ İzmir’de yaptı.

Pandemi şartları nedeniyle sadece delegeler ve İzmir’de bulunan STK başkanları davet edildi. Bu vesileyle güvenli olması için kongre katılımcı sayısı az bir sayıyla gerçekleştirildi. 2017-2021 dönemi içinde PODEF ve bağlı dernekler olarak olağan toplantılarını ve faaliyetlerini içeren, Türkiye’de PODEF’e bağlı ve bağlı olmayan (ulusal ve milli duygularımızla ile paralel olan) tüm dernekler ile uyumlu çalışma ve de çalışmaya devam edecekleri, geçmiş dönem faaliyetleri değerlendirildi, ibra edildi.

Yeni Dönem çalışma programı görüşüldü ve organ seçimleri yapıldı.

Sunulan listede Gönen Dernek Başkanı Dr. Osman DUMAN Genel Başkanlığında 11 asıl ve 11 yedek liste oy birliği ile kabul edildi.

Biga Pomaklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Çınar,  “PODEF kurulduğu 2014 yılından beri kurumsal kimliğini kazanmıştır. Yine kurumsal kimliğini kazanmış, aynı amaç doğrultusunda ve milli çıkarlarlarımız ile örtüşen tüm dernekler ile çalışmaya devam edecektir. Ülkemize ve tüm Pomaklara hayırlı olsun…”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu