Yerel

Öz “Çalışmalarımız Devam Ediyor”

“Vaiz Mustafa Sokağımızın Düzenlemesini Vatandaşımız Seçecek”

“Sosyal Belediyecilik” anlayışını yansıtacak bir uygulamalar yapan Çan Belediyesi, Çan’ın Vaiz Mustafa Sokak’ında ikamet eden vatandaşla ve esnaflara 3 alternatifli proje sunumunu gerçekleştirdi ve Projeyi içeren Pano ve broşürlere “Siz Hangisini Tercih Edersiniz?” diye sordu.

Çan Belediyesi tarafından konu ile alakalı “Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda Vaiz Mustafa Sokakta istenilen Otopark Alanı ve Çevre Düzenlemesi, Oturma Grubu ile Aydınlatma Çalışmalarını içeren 3 alternatifli proje için vatandaşlarımıza broşür dağıttık, bununla birlikte konu hakkında vatandaşlarımıza bilgilendirmelerde bulunduk.” Açıklamasını yapıldı.

İlerleyen günlerde sokakta ikamet eden vatandaşlar ve esnaflar kendi tercihlerini yansıtan oylarını kullandılar ve sandıklar vatandaşların gözleri önünde açıldı. Sandıktan çıkan sonucu ise Çan Belediyesi “Vatandaşlarımızın gözü önünde açılan sandıkta “2. Proje” oy kullananlar tarafından daha fazla istek aldı, hayırlı olsun.” Sözlerini ile duyurdu.

“Çalışmalarımızı Sürdürüyor Ve Denetimlerimizi Gerçekleştiriyoruz”

Çan Belediyesi bir başka paylaşımında “İstiklal Mahallesi Güngören Mevkiinde yıllardır tatlı su sorunu yaşayan ve mahallenin iç kesimlerine kadar su almaya giden hemşehrilerimizin suyu ayağına getiriyor, tatlı su hattı döşeme çalışmalarının ardından çeşme sıkıntısını da ortadan kaldırıyoruz.” Diyerek tatlı su sıkıntısının da ortadan kaldırıldığını belitti.

Fatih Camii hakkında ise “Yeni ve güzel bir görüntüye kavuşan Fatih Camii’nde ekiplerimiz tarafından yürütülen ve avlu kısmında ihtiyaç duyulan taş döşeme çalışmaları ile salep bitkisi üretimi devam eden alanda yürütülen faaliyetleri yerinde inceledik.” Açıklaması yapıldı Ayrıca artan Covid-19 vakalarından dolayı ilaçlama çalışmalarının sürdürüldüğü belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu