Yerel

Osman Öztürk’ten Yeni Yıl Mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk, yeni yıl sebebiyle bir mesaj yayınladı.  

Cumhuriyet Halk Partisi Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk yeni yıl sebebiyle mesaj yayınladı. Öztürk mesajında geride bıraktığımız yıl için ilçemiz Biga ve ülkemiz gündemine dair yorumlarda bulunurken, yeni yıl öncesi umutlu dolu mesajlara yer verdi.  

CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk’ün mesajının tamamı; 

“2020 yılı göz açıp kapayıncaya kadar geçti. Salgınla, felaketlerle ve ekonomik krizle boğuşarak bir yılı geride bırakıyoruz. Hem ilçemiz Biga hem de ülkemiz için hiç kolay bir yıl olmadı. Salgın hastalık büyüğünden küçüğüne esnafı, işçiyi, tarımla geçimini sağlayan çiftçiyi derinden sarstı. Vatandaş asgari ücret altında ezildi. Emekliler ise üç kuruşa hayatlarını sürdürmeye çalışıyor. Yaşadığımız ekonomik krize bir de salgın hastalık denk gelince halkımız için zor günler yaşandı.  

İlçemiz Biga’da ise seçim zamanı özümüzde sözümüzde bir diyenler satmayız dedikleri ne varsa sattığı bir yıl oldu. Ayrıştıran, kutuplaştıran bir yönetim anlayışı ile birçok kişi ekmeğinden oldu. Adalet ve Liyakat unutuldu. Eş, dost, ahbap kayırmacılığı aldı başını gitti. Hizmet odaklı siyaset yerine küçük olsun benim olsun anlayışı hüküm sürdü.  

İnanıyorum ve diliyorum ki; 2021 yılı, umutlarımızın yeniden yeşereceği, alçak gönüllülüğün, hoşgörünün, birlikteliğin yılı olacaktır. Sadece kendisi için değil, herkes için adalet isteyenlerin, demokrasiyi savunanların, işçilerin, esnafın, üreticinin yılı olacaktır. Dileğim, 2021 yılında, fikri, irfanı, vicdanı hür gençlerimizin geleceğe umutla bakabilmesini sağlamaktır.  

Bu duygu ve düşüncelerle, COVID-19 salgın hastalığı nedeniyle yaşamını kaybedenlere Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı, tedavi görenlere de acil şifalar diliyorum. 2021’in, başta ülkemiz olmak üzere, ilçemiz Biga’ya sağlık ve huzur getirmesini diliyorum. Tüm milletimizin yeni yılını içtenlikle kutluyorum.” 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu