Yerel

Mustafa Can’dan Engelliler Günü Mesajı

Biga Kaymakamı Mustafa Can 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bir mesaj yayımladı.

Mustafa Can mesajında “Toplumsal hayata onurlu, etkin ve eşit bir şekilde katılmak, engelli – engelsiz tüm bireylerin en tabii hakkıdır.

Devletimiz ve ilgili kurumlarımız, engellilerimizin yetenekleri ve potansiyelleri doğrultusunda üretken kılınmaları, istihdam edilmeleri, yaşama sevincini kaybetmeden sosyal hayata katılmaları için çalışmalarını sürdürmektedir.

Biga Kaymakamlığı olarak ilçemizdeki tüm kurumlarla işbirliği içerisinde, Biga’mızın engelli dostu bir şehir olmasını, engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatın içerisinde maddi ve manevi engellerle karşılaşmadan yer almasını sağlamayı en önde gelen görevlerimiz arasında görmekte ve bu yönde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, sosyal yaşamın bir parçası olmalarının önündeki engelleri ve insanların zihinlerindeki engelleri aşarak hayatın her alanında başarıyla yer alan engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, aileleri ile beraber sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür diliyorum.” Sözlerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu