KaymakamlıkYerel

Mustafa Can’dan Engelliler Günü Mesajı

Biga Kaymakamı Mustafa Can 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında bir mesaj yayımladı.

Mustafa Can mesajında “Toplumsal hayata onurlu, etkin ve eşit bir şekilde katılmak, engelli – engelsiz tüm bireylerin en tabii hakkıdır.

Devletimiz ve ilgili kurumlarımız, engellilerimizin yetenekleri ve potansiyelleri doğrultusunda üretken kılınmaları, istihdam edilmeleri, yaşama sevincini kaybetmeden sosyal hayata katılmaları için çalışmalarını sürdürmektedir.

Biga Kaymakamlığı olarak ilçemizdeki tüm kurumlarla işbirliği içerisinde, Biga’mızın engelli dostu bir şehir olmasını, engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatın içerisinde maddi ve manevi engellerle karşılaşmadan yer almasını sağlamayı en önde gelen görevlerimiz arasında görmekte ve bu yönde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, sosyal yaşamın bir parçası olmalarının önündeki engelleri ve insanların zihinlerindeki engelleri aşarak hayatın her alanında başarıyla yer alan engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, aileleri ile beraber sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir ömür diliyorum.” Sözlerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu