Yerel

Mustafa Can İlçe Tarım’ı Ziyaret Etti

Biga Kaymakamı Mustafa Can ile Stajyer Kaymakam Ayhan Kalaycıoğlu Biga İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştirerek, kurum bina ve bahçesinde incelemelerde bulundular.

Mustafa Can kurumun bahçesinde oluşturulan tıbbi aromatik bitkiler bahçesi, yeni yapılan arşiv binası ve üreticilere daha iyi hizmet sunabilmek için hayvan sağlığı personelleri tarafından kullanılmak üzere oluşturulan yeni hizmet odasında incelemelerde bulunarak memnuniyetini dile getirdi. Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca ve personellerine teşekkür etti.

Daha sonra İlçe Müdürü Fevzi Atmaca, Biga Kaymakamı Mustafa Can, Stajyer Kaymakam Ayhan Kalaycıoğlu ve İlçe Tarım personeli Yüksek Ziraat Mühendisi Ayhan Tuna ile birlikte Bahçeli köyünde İlçe Tarım ve Orman Bakanlığınca 2018 yılı Genç Çiftçi projelerinden Sera projesi oluşturan Gülcan Tay’ın serasında incelemelerde bulundular. Köy Muhtarı Cahit Ormanlı ile proje sahibi Gülcan Tay’ın eşi Orhan Tay’ın da hazır bulunduğu inceleme de; 2019 yılında kurulan serada yazın domates ve salatalık kışın ise marul ve taze soğan ürettiklerini ve son derece memnun olduklarını, Bakanlığa teşekkürlerini dile getirdiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu