BelediyeYerel

Minik Öğrencilerin Kırtasiye Setleri Başkan Erdoğan’dan

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, 2021-2022 eğitim-öğretim yılında ders başı yapan öğrencilere kırtasiye seti dağıttı.

Türkiye genelinde Kovid-19 tedbirleri alınarak tüm hazırlıkların tamamlandığı okullarda yüz yüze eğitim başladı. 2021-2022 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla tüm yurtta olduğu gibi Biga’da da öğrenciler ders başı yaparken Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, uzun bir aradan sonra okula merhaba diyen ilkokul birinci sınıf öğrencilerine içerisinde kırtasiye malzemesinin bulunduğu seti dağıttı.

İlçedeki tüm ilkokul öğrencilerine kırtasiye seti dağıtılırken Hüseyin Onan İlköğretim Okulu, İbrahim Aydın İlk ve Ortaokulu, TOKİ İlkokulu ve Diyarbakırlı Ekrem Ergün İlkokulu’nda birinci sınıf öğrencilerini ziyaret eden Başkan Erdoğan, yeni eğitim ve öğretim yılını kutlayarak içerisinde kalem kutusu, defter, silgi, kalemtıraş, abaküs ve boya kalemi gibi okul araç gereçlerinin yer aldığı kırtasiye paketlerini hediye etti.

Minik öğrencilerin heyecanını ve sevincini paylaşan Başkan Erdoğan, yaptığı açıklamada “Uzun bir aradan sonra adım adım yüz yüze eğitime geçmiş bulunuyoruz. Öncelikle yeni sezonun hayırlı olmasını diliyorum. Pandemi nedeniyle 1,5 yılı aşkın süredir aksayan yüz yüze eğitimin tekrar başlamasından dolayı biz de, öğrencilerimiz de, eğitim camiamız da sevinç yaşıyoruz. Yavrularımız okul koridorlarını, sınıftaki sıraları, arkadaşlarını ve öğretmenlerini çok özledi. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı bu mutlu günlerinde yalnız bırakmayarak ziyarette bulunduk ve okul sıralarıyla tanışan yavrularımıza kırtasiye seti desteğinde bulunduk. Biga Belediyesi olarak ilçemizde eğitimin en üst seviyede yapılabilmesi, öğrencilerimizin bilgili ve donanımlı yetişmesi için her türlü imkanı sunmaya çalışıyoruz. Biga’mızdaki ilkokulu, ortaokul ve lise olmak üzere yaklaşık 14 bin öğrencimize tek tek başarılar diliyorum. Maske, mesafe ve temizlik konusunda dikkatli olarak 2021-2022 eğitim öğretim yılını sağlık ve güzellik içinde tamamlamalarını diliyorum. Yeni yılın okullarımızın müdürlerine, öğretmen ve tüm çalışanları ile birlikte velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Uzun zaman sonra tam zamanlı olarak okullarına kavuşan öğrenciler ile okul yöneticileri ise Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan ile tüm belediye çalışanlarına teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu