Yerel

Mehmet Çavuş Galerisi Pazar Günleri Açılıyor

10 Ağustos 2021 tarihinde Seddülbahir Kalesi’nde gerçekleştirilen “Bigalı Mehmet Çavuş Galası” programına katılan ve gördüklerinden çok etkilenen Mehmet Çavuş’un torunu Mehmet Gözlü Bahçeli Köyü’nde Bigalı Mehmet Çavuş’un hatırasını yaşatmak amacıyla var olan savaş galerisini her pazar açma kararı aldı.

Geçtiğimiz pazar günü (15 Ağustos 2021) de Biga İlçesini yakından tanımak maksadıyla galeriyi ilk defa ziyarete gelen eğitimci-yazar Mahmut Haldun Sönmezer ile birlikte açtı.

Mehmet Gözlü; “Bigalı Mehmet Çavuş Derneği ile birlikte galerinin etrafını düzenlemeye çalışıyoruz. Bu çerçevede çevre sakinlerinin bize yardımcı olmasını, hafta içi buraya gelenlerin çöplerini atmamalarını istiyoruz.” dedi.

Galerideki anı defterine düşüncelerini yazan eğitimci-yazar Sönmezer ise galeriden ayrılırken yaptığı açıklamada; Bigalıların, eşi ve kendisine gösterdikleri alâka ve misafirperverlikten çok memnun kaldıklarını söyledi. Ve yine bu çerçevede özel olarak Tarzan Yemek Salonu sahibi ve Kent Konseyi Başkanı Metin Tatlı, Yerel Tarih Araştırmacısı Engin Gürsu, Kent Konseyi Sekreteri Erdoğan Başer ve Mehmet Çavuş’un torunu Mehmet Gözlü’ye de teşekkür etti. Çok iyi izlenimlerle Biga’dan ayrılacağını da sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu