Yerel

Kurs Organizasyonu Görüşmeleri Yapıldı

Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Atmaca, Gıda Mühendisi Kamer Akçalı ile İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce BİKAD (S.S. Biga Kadın çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi) tarafından Gümüşçay Beldesinde Peynir Üretimi ile ilgili başlayacak kursun açılış programına katıldılar.

İlçe Müdürü Fevzi Atmaca akabinde Karabiga Beldesine geçerek Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbi ve Karabiga Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Tevfik Kandemir ile görüşüp beldede kadınlara yönelik “Balıkçı Ağı Örme ve Tamiratı” konulu kurs organizasyonu ile ilgili görüşmeler yaptı. Ayrıca Karabigalı üretici İsmail Çoban’ın yeni oluşturduğu seralarında üretime verdikleri emekleri için ziyaret ettiler.

Zirai personeller Kapanbelen Köyünde ayva ve lavanta bahçesinde üreticiler ile görüşüp bilgilendirmede bulundular. Danişment Köyünde Çeltik Komisyonu çalışmaları yaptılar.

Covid-19 ekibi haftalık tematik denetimlerini gerçekleştirmeye devam ettiler… Dezenfeksiyon ekibi PTT hizmet binasında dezenfeksiyon işlemini gerçekleştirdi.

Hayvan Sağlığı ekipleri köylerde büyükbaş şap ve LSD aşılamalarına devam ederken, buzağı küpeleme ring turu da devam etmekte.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu