Yerel

Kore Cumhuriyeti Başkonsolosu Çanakkale’de

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sung Kyu Woo, bir dizi temaslarda bulunmak için Çanakkale’ye geldi. Çanakkale Valisi İlhami Aktaş’ı ziyaret eden Başkonsolos Woo daha sonra Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı da makamında ziyaret etti.

Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu kültürden sorumlu Konsolos Kyumin Kim ve idari işlerden sorumlu Konsolos Jiyoumg Song’un da bulunduğu ziyarette Vali İlhami Aktaş, Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sung Kyu Woo ile bir süre görüşerek sohbet etti. Ziyarette Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sung Kyu Woo, Çanakkale’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali İlhami Aktaş, ziyaretin anısına Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sung Kyu Woo’ya Minyatür Şehitler Abidesi hediye etti.

 Başkonsolos’tan Gökhan’a Ziyaret

Kore Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Sung Kyu Woo, daha sonra Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı ziyaret etti. Başkonsolos Woo’yu makamında ağırlayan Başkan Gökhan, ziyaret nedeni ile duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye ile Kore Cumhuriyeti’nin dostluk ilişkilerinin de konuşulduğu ziyarette Başkan Gökhan, Çanakkale’nin kültürel ve sosyal yaşamının yanı sıra tarihine ilişkin de Başkonsolos Woo’ya bilgiler verdi. Ziyaret, karşılıklı hediye takdiminin ardından sona erdi.

Kaynak: Aynalı Pazar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu