Yerel

Kızılay Biga Yönetimi Güven Tazeledi

26 Şubat 2022 Cumartesi Günü, Biga Belediyesi Cumhuriyet (Çiçeklidede) Tesisinde gerçekleşen olağan genel kurulda Kızılay Biga Yönetimi güven tazeledi.
Toplantıya Biga Kaymakamı Erdinç Dolu, Biga Belediye Başkan Yardımcısı Sıtkı Keçeci ve Biga Kent Konseyi Başkanı Metin Tatlı katıldı.
Divan Başkanlığına Sıtkı Yağan, Yardımcılığa Sema Berki, Katip Üyeliğe Osman Uğur sunuldu,seçilerek toplantıyı yönettiler..
Yapılan genel kurulda yönetim kurulu Başkanlığına Erdoğan Başer seçilirken, yönetici olarak seçilen isimler Naci Topçu, Samet Tunçer, Talha Avcı, Nahide Karahitay Erkap, Furkan Erkul, Hüseyin Erdem Bilgi, Murat Durak, Abdullah Yaşar Türkücü, Yavuz Poyraz, Havva Bacak, Mehmet Mürsel Koroz, Mehmet Yeletepe, Hasan Arı, Seyfettin Karameşe ve Müjdat Öztürk oldu.
Genel kurulda Türkiye Kızılay Derneği Biga Şube Başkanı 2022 – 2023 ve 2024 yulları şube eylem planını Başkan Başer okudu ve detaylı açıkladı.
1.Kızılay’ımızı yöremizde en iyi şekilde tanıtmaya ve merkez faaliyetlerimizi anlatmaya çalışacağız.
2.Üyelerimizden aktif olamayanlar ile tek tek görüşerek, aktif olmalarını sağlamayı ve gönüllü faaliyetlerine katılanlardan yeni üyeler almayı hedeflemekteyiz.
3.Şube gelirini arttırmak için girişimlerde bulunacağız, nakdi ve gayrimenkul bağışlarının arttırılması için çalışmalar yapacağız.
4.Ramazan ayı içerisinde nakdi şartlı bağışlar ve market önlerinde stantlar kurarak ayni bağışlar ile erzak paketleri hazırlanacaktır. Erzakların dağıtılması konusunda gönüllüler ve ilgililerin yanı sıra, özellikle siz değerli üyelerimizin tavsiyeleri doğrultusunda incelenecek ihtiyaç sahiplerine her yıl olduğu gibi ulaştıracağız.
5.Genel Merkez Kurban Kampanyasını açıkladıktan sonra şehrimizde vekaletle kurban kesimi ile kurban ibadetini yapmak isteyenlere ulaşarak bağışları artırmayı hedeflemekteyiz. Ayrıca Kurban organizasyonu sonrası tarafımıza gelen konserve kavurmaların dağıtımını hassasiyetle gerçekleştireceğiz.
6.İhtiyaç sahiplerince yapılacak talepler değerlendirilecek ve merkezimizin belirlediği yönetmelik doğrultusunda ihtiyaçlarının giderilmesi hususunda yardımcı olunacaktır.
7.Kızılay’ın Tüzüğünde belirtilen özel günlerinde (11 Haziran Kuruluş yıldönümü, 29 Ekim – 04 Kasım Kızılay Haftası, 06 – 12 Mayıs Kan Haftası ve diğer özel günlerde) günün anlamına göre çeşitli çalışmalar yapılacaktır.
8.Çanakkale Kızılay Kan İstasyonunun koordine ettiği kan alımında, gerekli yazışmaları ve yer tahsisi konularında desteğimiz devam ederken, kan verme bilincinin yaygınlaştırılması, gönüllülerimiz ve halkımıza konu ile ilgili eğitim çalışmaları olacaktır.
9.Kızılay’a mal bağışında bulunarak vefat edenler için mevlit okutulması ve mezarlık bakımlarının gönüllülerimizce yapılması hedeflenmektedir.
10.Gelir getiren, Daire, arsa ve tarlaların Bakım ve onarımını, Biga şube yönetim kurulunun onayı ile gerçekleştirirken, gelirlerin takibini genel merkezimiz ile yapacağız.
11.Genç Kızılay, Kadın Teşkilatı dönemimizde kurulmuştur. Engelli teşkilatı kurulması ve Üniversitemizde kulüp çalışmaları hususunda girişimlerimiz olacaktır.
12.İlçemize bir Gönüllü Merkezi, kan alma alanı ve aşevi tesisi kazandırmayı planlıyoruz. Konu ile ilgili Biga Belediyesi’nden yer tahsisi alındı. Kızılay’ın Malatya Sistem yapı Aş den prefabrik yapımı konusunda görüşmelerimiz devam ediyor.
13.Kızılay BİGA BİLMER (Bilgilendirme Merkezi) hayalimizdir. Doğada eğitim alanı, Çanakkale şehitliğine geçenlerin uğrak noktası, Afetlere hazırlık erzak ön kayıt kabul masası ve olası depremlerde kurtarma ekiplerine çadır kurma alanı. Kaz dağlarının doğa parkuru giriş noktası için, Biga’nın Bahçeli girişinde halkın sürekli kullandığı, bilinirliği olan bir alan hazırlıklarımız devam ediyor. 131-244 parsel orman alanının tahsisi veya protokolü ve afet müdahale planlarına ilavesi hususunda girişimlerimiz olacaktır.
14.İtfaiye Merkezinin karşısındaki, Biga Belediyesi’nden tahsisini aldığımız alanda, depo ve Butik hedefimiz vardır.
15.Sağlıklı Yaşam için Bisiklet Kullanımının önemi bilinmektedir, mevcut bisiklet sayımızı en az yirmiye çıkararak ücretsiz gönüllülerimize kullandırmayı hedeflemekteyiz. Bisikletler olası depremlerde yıkıntılar arası ulaşımı sağlamak amacıyla alınmaktadır.
16.Hazırlayacağımız alanlarda yapacağımız faaliyetler için günübirlik çalışmalar ile hizmet alımı yapmayı veya tespit ettiğimiz ihtiyaç sahiplerinin günübirlik işlerde çalıştırılması hususunda hedeflerimize daha kısa zamanda ulaşmayı planlamaktayız.
17.Tepe Mesire alanına telsiz için bir alan ve eğitimler ile bilinçlendirmeler olmazsa olmazımızdır.
18.Aracımıza çeki demirini taktırdık. Sırada römork almayı planlıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu