Yerel

Kaymakam Can’dan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

Biga Kaymakamı Mustafa Can 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı için bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Saygıdeğer Bigalılar, Sevgili Çocuklar; Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’mız kutlu olsun.

Kurtuluş Savaşımızın en önemli dönüm noktası olan 23 Nisan 1920, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük iradesini tüm dünyaya ilan ettiği tarihtir.

Milletimizi ortak bir hedef etrafında bir araya gelerek birleştiren ilk Meclisimiz, vatan sevgisinin, birlik ve beraberliğin, hür yaşama uğruna sergilenen fedakârlığın en güzel timsali olmuştur.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, TBMM’nin kurulduğu bu önemli günü geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan etmiştir. Vatanımızı, milletimizi, bayrağımızı ve devletimizi çocuklarımızın koruyacağına, geleceğimizi onların aydınlatacağına olan inancını 23 Nisan’la özdeşleştirmiştir. Dünyadaki yegâne çocuk bayramı olan 23 Nisan aynı zamanda sevginin, kardeşliğin ve barışın da sembolüdür.

Her yıl sokaklarda coşkuyla kutladığımız, çocuklarımızın şarkılarıyla, şiirleriyle, oyunlarıyla bizleri mutlu kılan 23 Nisan’ı maalesef bu yıl tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen koronavirüs salgını sebebiyle, evlerimizde ve balkonlarımızda kutluyoruz. İnşallah en kısa sürede bu süreci de hep beraber atlatacağız. Çocuklarımızın neşesi, coşkusu ve enerjisi yeniden sokaklarımızı süsleyecek.

Bu mutlu gün vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, hür irademizi ve bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz aziz Şehitlerimizi rahmet ve Gazilerimizi şükranla yâd ediyorum.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101. kuruluş yıl dönümünde, tüm çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu