Yerel

Karabiga’da Karantina Sona Eriyor

Karabiga Belediyesi Coronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında vakaların yayılımını önlemek için Biga İlçesi Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararıyla 14 günlük karantinaya alınmıştı. Karabiga Beledşye Başkanı Ahmet Elbi karantinanın 15.12.2020 saat 00:00 itibariyle biteceğini duyururen tedbirleri elden bırakmamak gerektiğininde altını çizdi. Elbi paylamında şu ifadere yer verdi;

“Kıymetli Karabigalı Hemşehrilerim!

Biga İlçesi Umumi Hıfzısıhha Kurulu Kararı ile, Beldemizde uygulanan 14 günlük Covid-19 karantinası 15.12.2020 Salı günü saat 00:00 itibariyle sonlandırılarak, Beldemize giriş-çıkışlar serbest bırakılmıştır.

Ancak sizlerin de bildiği gibi salgın devam etmekte olup, karantina süresince özen gösterdiğimiz şekilde yine maske-mesafe ve hijyen kurallarına uymaya devam edeceğiz. Ev ziyaretleri, taziye vb. bulunmayacak, kalabalık oluşturacak her türlü eylemden uzak duracağız. Yaşanan kısıtlamaların tekrar yaşanmaması, bu süreçte yaşadığımız hastalık ve kayıplarımızı da göz önüne alarak lütfen kurallara uyalım, uymayanları uyaralım.

Tüm hastalarımıza şifa, hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum. Geçmiş olsun Karabigam.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu