Siyaset

“Kadınlarımız Fedakârlığın, Sevginin Ve Hoşgörünün Sembolüdür”

AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Jülide İskenderoğlu, “5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin 86. Yıldönümü” nedeniyle bir mesaj yayımladı.

“Varlıkları ile hayatın her alanında fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınlarımız; huzurlu, sağlıklı ve güçlü bir toplumun temel taşlarıdır. Temeli sağlam, doğru bir geleceğin inşası ancak kadınlara ve kadın haklarına sahip çıkılmasıyla mümkündür. 

Kadınlarımız, binbir fedakârlık, sonsuz sevgi ve hoşgörüleriyle yetiştirdikleri nesillerle, hayatın her alanında sağladıkları katkılarla ve aldıkları bütün sorumlukları en etkin şekilde yerine getirerek kendilerini tarih boyunca kanıtlamıştır.

Bu konu bizim için kadın meselesi değil medeniyet meselesidir. Her alanda kadınlarımızın eşit ve aktif yer alması ve iyi bir noktaya gelmesi bizim için son derece önemlidir. Bunlarla birlikte kadınımıza uygulanan şiddete, cinayetlere ve ayrımcılığa karşı her türlü kurumsal ve hukuksal çalışmaları sürdürmeye devam ediyoruz. Lakin bu konunun tam istediğimiz noktaya gelebilmesi için toplumumuzun bütünüyle bilinçlenmesi, eğitilmesi ve her canlının kutsal olduğu gerçeğinin içselleştirilmesi gerekmektedir. Sevgi, saygı ve hoşgörüyle hayal ettiğimiz, hedeflediğimiz gelecek çok uzakta değil.

Bu düşüncelerle 5 Aralık Kadın Hakları Günü ve Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin 86. Yıldönümü’nü kutluyor, bu anlamlı günün hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu