Yerel

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Komisyon Toplantısı Gerçekleştirildi

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında kadına yönelik şiddetle topyekün mücadele edilmesi ve alınması gereken önlemler ile kurumlar arası iş birliğini sağlamak amacıyla ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İlçe Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyon” toplantısı Biga Kaymakam Mustafa Can başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Biga Belediye Başkan Vekili Sıtkı Keçeci, Biga Cumhuriyet Başsavcısı Bahri Yalçınöz, ilgili kurum amirleri katıldı.

Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünce yapılan bilgilendirmenin ardından toplantıda kadına yönelik şiddetin engellenmesi için yürütülmesi gereken çalışmalar, kurumlar arası koordinasyonun güçlendirilmesi, toplumsal farkındalığın artırılması, şiddet mağdurunun yaşam, fiziksel ve ruhsal vücut bütünlüğünün her şart altında korunması ile yapılması planlanan çalışmalar görüşüldü.

Toplantı sonrası Biga İlçe Emniyet Müdürlüğünde KADES ( Kadın Acil Destek) uygulaması projesi tanıtımı gerçekleştirildi.

Tanıtımın ardından Mustafa Can ve beraberindeki heyet Biga’nın belirli noktalarına kurulan KADES (Kadın Acil Destek Uygulaması) stantlarını ziyaret edilerek görevli Emniyet memurlarından vatandaşların proje hakkında bilgilendirilmesi konusunda bilgi aldılar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı