Yerel

İstiklal Marşı, Kabulünün 100. Yıl Dönümünde Anıldı

12 Mart 1921 tarihinde kabul edilen ve o günden bu yana Türkiye Cumhuriyeti’nin Milli Marşı olan İstiklal Marşı’nın kabulünün 100. Yılı anma etkinlikleri 12.03.2021(Bugün) Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve Milli Marşımız İstiklal Marşı’nın anıldığı ve 100. Yılının kutlandığı programa Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkan Yardımcıları Nazım Hikmet Keskiner ve Sıtkı Keçeci, Biga İlçe Emniyet Müdürü Şafak Özkan, Siyasi Parti Temsilcileri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, STK Temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

Program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Akabinde Biga Kaymakamı Mustafa Can,  günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Kaymakam Can konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı vererek Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u andı, İstiklal Marşı’nın 100. Yılını kutladı.

Daha sonra “İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 100. Yılı” kapsamında resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine ödülleri Biga Kaymakamı Mustafa Can, Biga Belediye Başkan Yardımcıları Nazım Hikmet Keskiner ve Sıtkı Keçeci ve Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen tarafından verildi.

Kompozisyon yarışmasında birinci olan öğrencinin kompozisyonunu, İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmasında birinci olan öğrencinin İstiklal Marşı’nı okumasının ardından ortaokul öğrencilerinin hazırlamış olduğu gösteriye geçildi.

Gösteri renkli anlar yaşatırken salondakileri hem duygulandırdı hem de ”Gençler milli duygulara sahip çıkıyor” dedirterek sevindirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu