Yerel

İŞKUR’un Engellilere Yönelik Hizmetleri Dijital Toplantıda Tanıtıldı

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Engelsiz Öğrenci Birimi işbirliğinde ÇOMÜ’nün farklı kademelerinde öğrenim gören engelli öğrencilerine Çanakkale İŞKUR’un Engelli Danışmanlığı ve İş Kulübü birimleri tarafından İŞKUR’un engellilere yönelik hizmetleri ile ilgili online tanıtım toplantısı düzenlendi.  

Engelsiz ÇOMÜ Öğrenci Birim Koordinatörü Doç. Dr. Nurullah Bolat koordinatörlüğünde düzenlenen toplantısının açılış konuşmasını Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz yaparken İŞKUR’un Engelli Danışmanlığı Biriminde görevli Engelli İş Koçu Faika Ceylan, başta engelli hibe desteği olmak üzere İŞKUR’un engelli faaliyetlerini katılımcılarla paylaştı. Ceylan, iş arama sürecinden yeni iş kurma hedefi olan vatandaşlara kadar İŞKUR’un engelli biriminin engelli vatandaşların yanında olduğunu dile getirdi.

Çanakkale İş Kulübü lideri Salih Ersoy ise öğrencilere online İş Kulübü eğitimlerini katılmaları yönünde çağrıda bulundu. Ersoy, eğitimlerin kendini tanıma, iş arama kanalları, özgeçmiş hazırlama, iş arama ağı kurma, konuşma planı, mülakat teknikleri, beden dili gibi farklı başlıklarda yapıldığını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu