Siyaset

İskenderoğlu’ndan Tıp Bayramı Mesajı

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu; “14 Mart Tıp Bayramı” ile ilgili yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!” anlayışıyla iktidara geldiğimiz ilk günden beri her vatandaşımıza eşit ve kaliteli sağlık hizmeti sunmaya çalışıyoruz. Bu anlayışla bugüne kadar yaptığımız çalışmaların ne kadar önemli olduğunu, şu anda bütün dünyanın yaşadığı pandemi salgınında çok daha iyi görmüş olduk. Sağlık alanında yaptığımız yatırımlar ve çalışmalar dünyanın birçok önde gelen ülkesinden daha iyi bir şekilde böylesine zorlu zamanları çok daha az sıkıntılarla yönetmemizi sağladı.

Bir yılı geçkin süredir dünyayı etkisi altına alan pandemiye karşı verdiğimiz mücadelemizde sağlık çalışanlarımızın da hakkını teslim etmek gerekir. Kendilerini insanları iyileştirmeye, korumaya ve sağlıklı bir şekilde yaşatmaya adayan sağlık çalışanlarımız, özellikle de salgın süresince gösterdikleri fedakârlık ve gayretlerden dolayı saygıyı ve hürmeti sonuna kadar hak etmektedir.

Zorlu süreçler birlik ve beraberlikle atlatılır. Bu zor günlerde sevdiklerimizin ve kendi canımızı emanet ettiğimiz sağlık çalışanlarımıza sahip çıkmalıyız. Alınan bütün tedbirlerin ve yapılan uyarıların tamamen bizim sağlığımız için olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız.

Huzurlu, mutlu ve sağlıklı yarınlar için devletimizin tedbirlerine, sağlık çalışanlarımızın yönlendirmelerine ve “Maske, Mesafe ve Temizlik” kuralına uymayı ihmal etmemeliyiz.

Bu duygularla gece gündüz demeden sağlıklı yarınlarımız için her yerde ve her koşulda büyük bir özveri, heyecan ve fedakârlıkla görevlerini yapan bütün sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutluyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu