Siyaset

İskenderoğlu Kadın Girişimcilerle Bir Araya Geldi

AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, TOBB Çanakkale Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyeleriyle ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde bir araya geldi.

Toplantıda, kadın girişimcilerin desteklenmesi ve sayılarının arttırılmasına yönelik çalışmalar görüşüldü. Öneri ve talepler dinlenerek kadın girişimciliğinin Çanakkale ve ülke düzeyinde daha da ileriye taşıma noktasında istişarelerde bulunuldu. Proje bazlı yapılan hibe ve destekler, süreçle ilgili varsa aksaklıklar, alınacak tedbirler ve kurulun  gerçekleştirdiği ve planladığı projeler konuşuldu. Kadınların emek ve alın teriyle çalışarak ve üreterek hem aile bütçelerine hem de ülke ekonomisine büyük katkı sağladıklarının altını çizen İskenderoğlu, bu anlamda kadın girişimciliğine aynı bir önem verdiğini ve kadınlarımız için yapılacak çalışma ve projelere her zaman destek vermeye hazır olduğunu vurguladı.

İskenderoğlu; “İnanıyorum ki planlanan çalışmalarımızı gerçekleştirdiğimizde ve bu inançla çalışmaya devam ettiğimizde kadın girişimcilerimizin sayısını ve kadın istihdamını Çanakkale’mizde artıracağız. Hep birlikte yapacağımız daha çok proje ve daha çok faaliyetle ülke ekonomimize de katkı sağlamış olacağız. Kadınlarımız için yapılacak bütün çalışma ve projelere destek verdiğimiz gibi sizlere de destek olmaya her zaman hazırız. Kadın girişimcilerimizin ve kadın istihdamının artması için yapılacak her çalışmada sonuna kadar varız.” dedi.

TOBB Çanakkale Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri, kadın milletvekili olarak kadın girişimciliğine her zaman özel destek veren Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun, AK Parti Çanakkale Milletvekili ve Grup Başkanvekili Bülent Turan ile birlikte hem yasal düzenlemeler, hem bakanlıklar düzeyindeki faaliyet ve girişimleriyle bu çalışmalara da öncülük ettiğini belirterek teşekkür ettiler.

Programda Milletvekili Jülide İskenderoğlu’na, AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları Başkanı Özlem Karadayı, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri Esra Yüksel ve Rasime Beyaz refakat ettiler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu