Yerel

İrez’den Eleştiri

CHP Çanakkale İl Genel Meclis Üyesi Levent İrez bu yıl KÖYDES için açıklanan rakamların AK Parti tarafından sanki kendilerinin marifetiymis gibi açıklanmasına ve reklam yapılmasına eleştiride bulundu.

Zaten her yıl KÖYDES desteklerinin her yıl belirlenerek açıklandığını ve açıklanan rakamlarda partilerin bir dahlinin olmadığını belirterek açıklanan rakamların Çanakkale İl Genel Meclisi tarafından Köylere Destek olarak harcandığını belirtti. Bunun tüm Türkiye’de uygulandığını ve olağanüstü bir durum gibi AK Parti’nin bu konuyu sahiplenmeye çalışmasına bir anlam veremediğini söyledi.

İrez açıklamasında ” Hangi hükümet gelirse gelsin  KÖYDES için tüm Türkiye de her ile belli rakamlarda destek paketi açıklanır ve bu İl Genel Meclislerinde köylerde ihtiyaca göre harcanır ilçeye ayrılan miktar o ilçenin köylerinin ihtiyaç önceliklerine ve yapılması gereken işlere göre, önem sırası göz önüne alınarak dağıtılır. Buradaki sıkıntı AK Parti teşkilatlarının sanki belirlenen miktarı kendilerinin bir marifetiymis gibi reklam yapmalarına anlam vermek mümkün değildir. Biga dada Ak Parti İlçe Başkanı kardeşimiz Hasan Sepici basına fotoğraf vererek miktarları açıklayıp reklam yapıyor. Arkadaşlar bu Köylere Destektir siz ekstra bir şey yaparsanız eğer bunu açıklayın ki bizde takdir edelim” dedi.

Levent İrez ayrıca “Kasım ayında 2.900.000₺ Biga köylerine hizmet için koymuştuk Valilik ve İçişleri Bakanlığı ismi konulan işleri ve bütçeyi iptal ettiler. Bu para da Çanakkale’de Biz yapmış olmayalım diye iptal ettiler. Takipçisi olacağız. Köylerimiz isim isim belli.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu