Yerel

İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu, 2021 Yılı İkinci Toplantısında Bir Araya Geldi

Haberi buradan dinleyebilirsiniz...

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu’nun 2021 yılı 2. olağan toplantısı; Çanakkale Valisi Sayın İlhami Aktaş başkanlığında, Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğünün koordinasyonunda, Kamu kurumlarının müdürleri, dernek ve federasyon başkanlarının iştirakleri ile Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlendi.

Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Vekili Mehmet Uğur Yavuz toplantının açılış konuşmasında katılımcıların geçmiş Kurban Bayramlarını tebrik ederek bir önceki toplantıda alınan kararların değerlendirilmesinde bulundu. Toplantının ilk gündem maddesi için Çanakkale Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Hüseyin Soykan söz aldı. Soykan işverenlerin SGK teşviklerinden yararlanmasında sahada karşılaşılan mevzuatsal ve sistemsel sorunlar hakkında Kurula bilgi verdi.

Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğünde görevli İş ve Meslek Danışmanı Şeyda Topuz ise sunumunda 2021 yılı ilk yarısında Çanakkale’deki istihdam durumu ve “Sosyal Koruma Kalkanı” çerçevesinde yapılan ödemeler ve İŞKUR faaliyetlerine değindi. Topuz sunumunun devamında Liseler Arası düzenlenen “Hayalindeki Sen CV Yarışması”nın sonuçlarını ve kazanımlarını kurul üyeleriyle paylaştı.

Toplantının ilerleyen oturumlarında Çanakkale Tarım ve Orman İl Müdürü Erdem Karadağ “Mevsimlik Tarım İşçileri” konulu, Çanakkale SGK İl Müdürlüğünden Denetmen Mümin Bagatır ‘‘Tarım sigortalılığı nedir?’’ başlıklı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden Gamze Yücel ise ‘’Çocuk İşçiliği’’ başlıklı sunumlarıyla katılımcılara güncel bilgi paylaşımında bulundu.  

Kurul üyelerine İŞKUR’un Engellilere ve Eski Hükümlülere yönelik Kendi İşyerini Kurma Hibe Desteklerine başvurular hakkında bilgi verildi. Yapılan değerlendirmelerin ardından İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı, 2021 Ocak- Haziran Dönemi Denetim Raporlarının denetim raporlarının kurula sunulması, yeni program ve kursların 2021 yılı Eğitim Planına eklenmesi, oda, borsa, sendika, özel sektör ile kurum ve kuruluş temsilcilerinin görüş ve önerilerini belirtmesiyle sona erdi. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu