Yerel

Gönüllüler Doğa Parkurunda Kolları Sıvadılar

Biga Kent Konseyi Çalışma Grupları, birçok kurum ve kuruluş ile birlikte görüş alışverişinde bulunarak ilçenin geleceği için çalışıyor.

Biga Kent Konseyi Kültür Sanat ve Eko Turizm, Afet ve Kriz Yönetimi, Doğayı Tanıtma Düzenleme ve Hobi Bahçeleri, Gençlik Çalışma Gruplarının görüşleri doğrultusunda gönüllüler ile kolları sıvadı.

Geçtiğimiz haftalarda yerinde incelemelerde bulunan Yavuz POYRAZ, Erdoğan BAŞER, Dr. Muhammed AKKAYA ve Doç Dr. Özgür TOPKAYA alanda incelemelerde bulundu.

Çanakkale’nin Giriş Kapısı Biga’nın girişinde 7 kasım 2021 pazar günü, üniversitemizde eğitim gören ve KYK da Kalan gönüllü öğrenciler, doğa parkurunda kolları sıvadılar ve emek sarf ettiler.

Seddülbahir Kahramanı Bigalı Mehmet Çavuş projesi ile ağaçlandırması yapılan hatıra ormanında, daha önceleri Köy ahalisi tarafında ekilmiş ve yıllanmış Çam ağaçlarının altı temizleniyor.

Bilindiği üzere yakın zamanda yapılan çalışmalar ile ilçemizde Turizm hız kazandı, birbirine bağlantılı noktalar bir bir düzenleniyor. Geçen aylarda Nilüfer Gölü çevresi düzenlendi işletmeciye verilmek üzere ihale süreci yakın. Biga Belediyesi Abdiağa Çağlayanı yürüyüş parkuru için geçen hafta iş makinalarını bölgede çalıştırdı.

Bursa Çanakkale asfaltı üzerinde, Biga’nın girişinde çevre yolundan gelenlerin Eko Turizm rotasına girebilecekleri bir nokta da Bahçeli Köyü. Biga Kent Konseyi olarak doğa eğitimlerinin verilebileceği bu alan için kurum, kuruluşlar ile görüşülüyor ve çalışma grubu gönüllüleri ile uygulamalarda yer alınıyor.

Biga Kent Konseyi Genel sekreteri ve Kızılay Şube Başkanı Erdoğan Başer ” Biga Arama Kurtarma derneğinde uzun yıllar istişarelerde bulunduk, gönüllü olarak maaş almadan yer aldığım Kızılay Biga şube başkanlığında, Biga kent konseyi gönüllüleri  ile ‘Dirençli bir toplum olmak için çalışıyoruz’.

Amacımız aktif olarak kullanılan, bilinirliği olan bir alanda, tablet ve doğalgazlı ortamda yetişen yeni nesillerimize doğa hakkında bilgi vermek, sağlıklı yaşam, dirençli toplum olabilme konularını gönüllülere aktarmaktır” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu