Yerel

Genel Kurul Tarihi Belirlendi…

Çanakkale Barosu Olağan Genel Kurulunu gerçekleştireceği 3-4 Ekim 2020 tarihlerine bir gün kala yayınlanan genelge ile kongresini yapamamıştı. Sağlık Bakanlığı’nın önerisi Koronavirüs Bilim Kurulu’nun tavsiye kararı doğrultusunda, İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Koronavirüs Tedbirleri” konulu gönderdiği ek genelge ile sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile üst kuruluşları, birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek olan etkinlikler, 01 Aralık 2020 tarihine kadar ertelenmişti. Avukatlık Yasasına aykırı olması ve yasanın genelgeden üstün olmaması sebepleriyle Çanakkale Barosu YSK’ya başvurmuş ancak olumlu sonuç alamamıştı.

1 Aralık 2020 tarihine kadar geçerli olan genelge sonrasında Genel Kurulu’nu yapacak olan Çanakkale Barosu takvimi yayınladı. Çanakkale Baro Başkanlığından yapılan Genel Kurul çağrısında şu ifadeler yer aldı; “Baromuz Olağan Genel Kurul toplantısı 05.12.2020 Cumartesi günü Saat: 09:00’da Balıkçı 286’da gerçekleştirilecektir.
Baro seçimlerimiz ise 06.12.2020 Pazar günü Saat: 09.00 ile 17.00 saatleri arasında Balıkçı 286’da gerçekleştirilecektir. Tüm meslektaşlarımız davetlidir.”

Kaynak:Aynalıpazar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu