Yerel

Gelibolu ve Yenice’de Yasadışı Kenevir Ekimi

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışma neticesinde; Gelibolu İlçesi Demirtepe köyü Doğanarslan mevkii ormanlık arazi içerisine yasadışı kenevir bitkisi ekimi yapıldığı tespit edilmiştir.

22.06.2020 tarihinde şüpheli şahısların kenevir bitkilerinin bakımını yaptığı esnada yapılan operasyon sonucu; T.D, A.Ş ve A.S. isimli şahıslar suçüstü yakalanmıştır. Ekim alanında İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri ile yapılan arama sonucu;

– (27) kök yasadışı kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.

C.Savcısının talimatı ile (27) kök kenevir bitkisi imha edilmek üzere muhafaza altına alınmıştır. Şüpheli T.D, A.Ş ve A.S. isimli şahıslar gözaltını alınarak işlemlerinin bitimine müteakip C.Savcılığına sevk edileceklerdir.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde; Yenice İlçesi Darıalan köyü Çeşmeler mevkii ormanlık arazi içerisine farklı noktalara yasadışı kenevir bitkisi ekimi yapıldığı tespit edilmiştir.

Adli makamlar ile koordinasyon sağlanarak bölge teknik cihazlar ile takibe alınmıştır. 19.06.2020 tarihinde şüpheli şahısların kenevir bitkilerini hasat ettikleri teknik cihazlar ile tespit edilmesi üzerine, bahse konu bölgeye operasyon icra edilmiştir.

Yapılan operasyon sonucu; M.S. ve M.A isimli şahıslar suçüstü yakalanmışlardır. (3) ayrı ekim alanında İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri ile yapılan arama sonucu;

– (2.653) kök yasadışı kenevir bitkisi ele geçirilmiştir.

C.Savcısının talimatı ile (2.653) kök kenevir bitkisi imha edilmek üzere muhafaza altına alınmıştır. Şüpheli M.S. ve M.A. isimli şahıslar çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine sevk edilmişlerdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu