Siyaset

Erkek, “Demokrasi Mücadelesinde Bize Katılın”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel ile birlikte Gelibolu’da Millet İttifakı Seçim Ofisi’nin açılışına ve Lapseki’de Millet Buluşması’na katıldı. Programlarda önemli açıklamalarda bulunan Erkek, “Özellikle gençlere seslenmek istiyorum. Bu adalet yürüyüşünde bizlere katılın. Bu demokrasi mücadelesinde bize katılın. Bu gelecek nesiller için verdiğimiz bir mücadele. Çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği için verdiğimiz bir mücadele.” dedi.

Gelibolu’da Millet İttifakı Seçim Ofisi açılışına ve Lapseki’de Millet Buluşması’na katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek’e CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel eşlik etti. Açılışta önemli açıklamalarda bulunan Erkek, Ayvacık’ta konteynerde yaşayan depremzedeleri anlattı. Bu sistemi değiştireceklerini vurgulayan Erkek’in açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

“Dün Ayvacık’taydık arkadaşlarımız ile birlikte. Biliyorsunuz Ayvacık’ta 6 Şubat 2017 tarihinde bir deprem oldu. Ne acı tesadüf ki oda 6 Şubat’taydı. Bugün Ayvacık’ta hala konteynerlerde yaşayan aileler var. 42 aile Taşboğaz, Tuzla ve Babadere Köyü’nde konteynerlerde yaşıyor. İnsan onuru ayaklar altında. 6 yıl geçmiş hala konteynerde yaşayan aileler var. Hani diyor ya beyefendi bana 1 yıl müsaade edin diye. Son depremde bütün Türkiye gördü. O enkazın altında iflas etmiş bu ucube yönetimde kaldı. O enkazın altında bu sistemde kaldı o yüzden bu sistemi değiştireceğiz. Yalnızca iktidarı değil, zihniyeti de hep birlikte değiştireceğiz. “

“Çocuklarımızın, Torunlarımızın Geleceği İçin Verdiğimiz Bir Mücadele”

“Millet İttifakı olarak büyük bir demokrasi mücadelesi veriyoruz. Büyük bir adalet mücadelesi veriyoruz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun adalet yürüyüşü devam ediyor. Dünya tarihine geçen en büyük eylemdir o adalet yürüyüşü. Binlerle başladık, milyonlarla Maltepe Mitingi’nde bitirdik. Ama Maltepe’deki bir ilk adımdı. Onun için özellikle gençlere seslenmek istiyorum. Bu adalet yürüyüşünde bizlere katılın. Bu demokrasi mücadelesinde bize katılın. Bu gelecek nesiller için verdiğimiz bir mücadele. Çocuklarımızın, torunlarımızın geleceği için verdiğimiz bir mücadele.”

“Gelibolu’ya Söz, Çanakkale’ye Söz Yine Baharlar Gelecek”

“14 Mayıs’ta Türkiye bir karar verecek. 14 Mayıs’taki seçim, referandum niteliğinde bir seçim. Bu adaletsiz düzen devam mı etsin? Bu adaletsiz düzen değişsin mi? Böyle bir seçim. Biz değiştireceğiz. Biz kararlıyız. Gelibolu’ya söz, Lapseki’ye söz, Çanakkale’ye söz yine baharlar gelecek. Bay Kemal sözünden dönmeyecek.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu