Yerel

Eğitim Sen Biga Temsilciliği Basın Açıklaması  

Eğitim Sen Biga Temsilcisi Ali Murat Öztürk bugün (02.03.2022) basın açıklamasında bulundu.Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Eğitim Sen Biga Temsilciliği olarak Türkiye genelinde ve Biga eğitim bölgesinde giderek derinleşen sorunlarla mücadele etmeye çalışan öğretmen öğrenci ve velilerimizin talep ve önerilerini dikkate alarak bu açıklama yapmak zorunda kaldık.

Türkiye’de toplu sözleşme tiyatrosundan sonra öğretmenlik meslek kanunu mecliste onaylanmış böl, parçala, aç bırak politikaları şiddetli bir şekilde hayata geçirilmiştir. Eğitim emekçilerinin gerçek sesi Eğitim Sen bilimsel ve demokratik eğitimi hedef alan yaptırımlara asla boyun eğmeyecektir. Bilindiği gibi Biga bölgesinde çok sayıda okul bir pansiyon ve öğretmenevi bundan tam 2 yıl önce yıkıldı. Aradan geçen zamana rağmen birkaç okulun temeli atılmış, ancak son ekonomik krizle birlikte bu çalışmalarda durmuştur. İkili eğitime geçen okulların öğrencileri ve eğitim kadroları 2 yıl boyunca binasını paylaştığı okula ne misafir olabildi, ne de taşındığı okulu içselleştirebildi. Bu okullarda öğrenciler ve öğretmenler kış saati uygulamasına geçilmediği için sabahçı gruplar hava aydınlanınca ya kadar 3 ders işlemekte, öğlenci gruplar hava karardığında evlerine gidebilmektedir. Pandeminin en yoğun olduğu şu zamanlarda böyle sıkışık eğitim süresiz bu şekilde devam etmektedir. İlköğretim çağındaki çocuklarla lise düzeyindeki öğrencilerin aynı binayı paylaşması pedagojik olarak bile sakıncalı bir durumdur. Yetkililerden bu belirsizliğin ne zaman ve nasıl giderileceği ile ilgili bir açıklama bekliyoruz.

Eğitim-sen olarak soruyoruz; bu okullar, pansiyon ve öğretmen evi ne zaman ve nereye yapılacak?

Konunun takipçisi olduğunu bildirir yaklaşan 8 Mart Dünya Emekçi kadınlar Günü’nün tüm Emekçi kadınlara kutlu olsun diyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu