Yerel

Duyarsız Vatandaş Yetkilileri İsyan Ettirdi

Lapseki’de terminale giderek otobüs bileti almak isteyen Covid-19 hastası vatandaş yakalandı. Karantinada olması gerekirken şehirlerarası yolculuk yapmak isteyen vatandaşın duyarsızlığına yetkililer kadar vatandaşlarda tepki gösterdi.

İçişleri Bakanlığı genelgesi ile hem şehir içi hem de şehirlerarası ulaşıma zorunlu HES Kodu uygulaması getirilmişti. Zorunlu HES Kodu uygulamasının ne kadar doğru bir uygulama olduğu ise Çanakkale’de yaşanan bir olayla ortaya çıktı. Lapseki’de Covid-19 teşhisi konulan ve testi pozitif çıkan bir vatandaş terminale giderek şehirler arası yolculuk yapmak için bilet almaya kalktı. Karantina’da olması gerekirken bilet almaya giden vatandaştan HES Kodu istenince gerçek ortaya çıktı.

HES Kodunda Covid-19 taşıdığı belirtilen vatandaşın bilet almak için terminale gelmesi üzerine turizm şirketi yetkilileri ne yapacaklarını şaşırdı. Ardından ilçe emniyet müdürlüğüne ihbar yapılan vatandaş için olay yerine polis ekipleri ve ambulans getirildi. Neden evinde olmadığı sorulan vatandaş yolculuk yapacağını söylerken, çevrede bulunan vatandaşlar da duyarsızlığa tepki gösterdiler. Covid-19 taşıyan vatandaş ambulansa bindirilerek hastaneye götürüldü.

Kaynak: Aynalı Pazar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu