Yerel

Dur İhtarına Uymayan Sürücü Yakalandı

24.01.2021 günü saat 15.45 sıralarında Ayvacık Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği görevlilerince icra edilen yol kontrolünde 16 NFA ** plaka sayılı Panelvan tarzı araç sürücüsünün Dur ihtarına uymayarak il merkezi istikametine seyir halinde olduğu bildirildi.

Bu tarz araçların terör eylemlerinde kullanılabileceği değerlendiren ekipler istikamette bulunan tüm polis noktalarında gerekli tüm tedbirleri aldırdı.

Şüpheli aracın tüm kapama ve uygulama noktalarından yapılan dur ihtarlarına uymayarak geçiş yapması üzerine il merkezi Opel Ekşi Yanı uygulama noktasında da geniş çaplı tedbirler aldırıldı.

Şüpheli araç sürücünün 16.35 sıralarında uygulama noktasına süratlı bir şekilde girdiği ve dur ihtarında bulunan personelin üzerine araç sürmesi neticesi şüpheli araç ve sürücü kademeli güç kullanılarak etkisiz hale getirildi.

 Araç ve şahıs üzerinde yapılan incelemede herhangi bir suç unsuruna rastlanmazken konu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimatlar doğrultusunda tahkikata devam edilmekte.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu