Yerel

“Dikkat! Resmi Yolları, Resmi Köprüleri Kullanalım”

Biga İlçe Özel İdare Müdürlüğü’nden yoğun yağış yaşanacağı dönemlerde herhangi bir kaza ve can kaybı yaşanmaması için resmi yolların ve köprülerin kullanılması yönünde uyarı yapıldı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“İlgili kurumlarca yoğun yağış olacağı açıklanan dönemlerde işe, eve,bağa, bahçeye, çiftliğe, ziyarete giderken,nakil yaparken ve seyahat ederken lütfen İl Özel İdaresi ve Karayolları yol ağında bulunan resmi yolları resmi köprüleri kullanalım.

Arazi yolu, tarla yolu,mevsimsel kullanılan yollar gibi vb yolların kullanılması durumunda normal dönemlerde akmayan dere çay ırmak vb yerlerde aşırı yağış sonucu aniden su gelmesi ve su seviyesinin yükselmesi, akan dere ırmak vb yerlerdede debinin çoğalması sonucu akış hızının ve su seviyesinin yükselmesi kaçınılmazdır.

Herhangibir kaza ve can kaybı yaşanmaması için sürücülerin kesinlikle yağışlı ve özellikle uyarı yapılan dönemlerde kestirme yol, az mesafeli yol, trafik kontrolsüz yol vb nedenlerle normal yollar yerine derelerden,ırmak, nehir gibi akıntıya müsait yerlerden geçmemesi gerekmektedir.Aksi takdirde telafisi mümkün olmayan kazalar kayıplar meydana gelmektedir.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu