Yerel

Desteklemenin Detayları Açıklandı

Biga İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü geçtiğimiz haftalarda duyurduğu 2021 yılı desteklemelerini ilerleyen günlerde detaylandıracaklarını bildirmişti.

Sosyal medyadan yaptıkları paylaşımda detaylar hakkında bilgilere yer verildi.

Detaylar ise şöyle:

“2021 Üretim Yılında Bigamızda (Tarım Havzalarında ) Üretim ve Destekleme Modeli Kapsamında Desteklenecek Ürünler;

Arpa, Buğday, Çeltik, Mısır (Dane), Kanola, Kuru Fasulye, Tritikale, Ayçiçeği (Yağlık), Yem Bitkileri, Yulaf, Zeytin- Zeytinyağı olup, Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü web sayfasında (www.tarim.gov.tr/BUGEM) yayınlanmıştır.

Bakanlığımız mazot, gübre ve prim desteklemelerinde çeltik hariç 3 yıl üst üste ekilen tek yıllık bitkilerde 3. yıl destekleme ödemesi yapılmamaktadır.

Üreticilerimizin hem yüksek verim almak hemde desteklemelerden tam faydalanabilmeleri için ekim nöbetine göre üretim yapmaları büyük önem arz etmektedir. Ayrıntılı bilgi için İlçe Müdürlüğümüze başvurabilirsiniz.

Arılı Kovan Destekleme ve Damızlık Ana Arı Desteklemelerinden yararlanmak isteyen arıcılarımızın, bağlı oldukları birliklere başvurarak AKS’den alınan destekleme başvuru dilekçesini onaylatarak İlçe Müdürlüğümüze18 Aralık 2020 tarihine kadar başvurmaları gerekmektedir.

Buzağı desteklemesi birinci dönem başvuruları başladı. 31.12.2020 tarihine kadar Kooperatif veya birlik üyeleri kooperatif veya birliklerine, kooperatif veya birlik üyesi olmayanlar İlçe Müdürlüğümüze başvurmalıdırlar.

5.000 TL küçükbaş sürü yöneticisi desteğine başvurmak isteyen üreticilerimiz 31.12.2020 tarihine kadar İlçe Müdürlüğümüze başvurmalıdırlar.

Besilik Erkek Sığır Desteklemesi için;

-Etçi ırklar 320 Kg,

-Kombine Irk ve Melezleri 300 Kg

-Sütçü ırk ve melezleri 280 Kg

-Yerli ırklar 220 Kg

-Mandalar 200 kg minimum karkas ağırlığında olmalıdır.

-Kesim yaşı en az 12 ay olmak şartıyla ilgili birliğe başvuru yapılmalıdır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu