Yerel

Cumhur İttifakı’ndan Kınama

Biga Belediyesi’nin Aralık Ayı Meclis Toplantısı’nın sonunda yaşanan olayın ardından Biga Cumhur İttifakı adına AK Parti Biga İlçe Başkanı Hasan Sepici ve Biga MHP İlçe Başkanı Salih Altınkaya bir açıklama yaptılar.

Açıklamaları ise şöyle:

“Değerli Bigalı Hemşehrilerimiz;

Cumhur İttifakı ruhuna uymayan davranış ve söylemlerinden ötürü partisinden istifa eden, her meclis toplantısında Biga’mız için üreteceğimiz hizmetlerde muhalefetin dahi evet dediği konulara kişisel egosunu tatmin etmek adına karşı çıkan, kamu yararına olan konulara dahi hayır diyen ve bu hizmetleri sekteye uğratmaya çalışan Belediye Meclis Üyesi Zeki Mutlu’nun bugün gerçekleşen Aralık Ayı Olağan Biga Belediyesi Meclis Toplantısı bitiminde Cumhur İttifakı Meclis Üyelerine küfür etmesi hasebiyle bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.

Zeki Mutlu’nun bu küfrü bayan meclis üyelerimizin de duyacağı şekilde Cumhur İttifakı Biga Belediyesi Meclis Üyelerimize ve Belediye Başkanımıza sarfetmesi edep dışı ,haysiyetsizce aynı zamanda milli ve dini değerlerimizden   uzak bir tavırdır. Bu ahlaksız davranışı yaparken Biga halkının takdiriyle seçildiğini ve çatısı altında bulunduğu yerin sahibinin Bigalılar olduğunu unutmuştur. Bu hadsiz söylem tüm Biga halkına yapılmış bir terbiyesizliktir. Meclis üyeliğine ve meclis toplantısı adabına yakışmayan tavırları, şekilsizce bacak bacak üstüne atması, sakız çiğnemesi karakter ve psikolojik problemini ortaya koymaktadır.

Halkı temsil etmek adına hiçbir şey bilmediğiyle ilgili toplumda kanaat oluşan bu kişinin haddini de bilmediği bu sözlerinden sonra ispatlanmıştır.

Hangi yolda olduğu bilinmeyen Zeki Mutlu’yu edep dışı sözlerinden ve haddini aşan bu  davranışlarından dolayı şiddetle kınıyor ve meclis üyeliği sıfatıyla yapabileceği tek doğru hizmet olan istifaya davet ediyoruz.

Cumhur İttifakı adına

Hasan Sepici

AK Parti Biga İlçe Başkanı

Salih Altınkaya

MHP Biga İlçe Başkanı”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu