Siyaset

“Çiftçilerimiz Emeği Ve Alın Terini Toprakla Buluşturuyor”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

“Çiftçiler, emekleri, üretimleri ve fedakarlıklarıyla bir ülkenin kendi kendine yetmesinin teminatıdır. Emeği ve alın terini toprakla buluşturan çiftçilerimiz, ülkemizin hedeflerine emin adımlarla ilerlemesine önemli bir katkı sunuyorlar. Bir seneyi aşkın süredir devam eden ve tüm dünyayı olumsuz yönde etkileyen salgın dönemi bizlere üretimin, özellikle stratejik bir sektör olarak gıdanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Devletimizin tarım ve gıda konusunda attığı adımlar, üretimde öncelikle kendi kendine yetmenin ve mümkün olduğunca dünya pazarına açılmanın yeni dünya düzeninde ekonomik olarak büyük bir avantaj sağlayacağının adeta bir göstergesi. Tarihiyle, doğal güzellikleriyle, turizmi ile ülkemizin gözbebeği olan Çanakkale’mizin tarım ve gıda konusunda da bölgenin incisi olduğu aşikar. Şehrimizin potansiyelini ortaya çıkarmak için mega projelere imza atıyor, çirfçilerimize ve üreticilerimize destek olmaya gayret ediyoruz. Dünyaya örnek olan, mega projemiz 1915 Çanakkale Köprüsü’nün çalışmaları devam ediyor. Tarım ve gıda konusunda şehrimize çağ atlatacak Ezine Gıda İhtisas OSB, Ayvacık Jeotermal Enerji İle Isıtmalı Tarıma Dayalı Sera İhtisas OSB ve Küçükbaş Hayvancılık gibi projeler ile şehrimizin ekonomisi, tarımız ve sanayisi gücüne güç katacak.

Bu duygularla, elinin değdiği her şeyi güzelleştiren, emeğini üretime dönüştüren, emekleriyle toprağı yoğuran başta Çanakkaleli çiftçilerimiz olmak üzere, tüm çiftçilerimizin Dünya Çiftçiler Günü’nü tebrik ediyoruz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu