Siyaset

CHP’li Erkek’ten Ziyaretler

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çanakkale Barosu’nu ve Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Lokali’ni ziyaret etti.

CHP’li Erkek’e ziyaretlerinde Çanakkale CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Merkez İlçe Başkanı Süleyman Erte, CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Tuğberk Güzel, Çanakkale Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Erdal Gezen, avukatlar ve partililereşlik etti. 

İlk ziyaretini Çanakkale Barosu’na yapan Erkek, geçtiğimiz günlerde yapılan 36’ncı Olağan Genel Kurul’da Çanakkale Baro Başkanı seçilen Av. Hande Keskin’i ve yönetim kurulu üyelerini tebrik etti.

“Amacımız Demokratik Hukuk Devletini Tesis Etmek”

Baro ziyaretinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Erkek, “Barolar ve avukatlar, tarih boyunca hukukun üstünlüğünden yana, insan haklarından yana tavır koymuşlardır ve bu uğurda mücadele etmişlerdir. Üyesi olmaktan gurur duyduğum Çanakkale Barosu da bu mücadelede her zaman tavır koymuştur. Önümüzdeki süreçte de yapacağımız çok iş var. Hukukun üstünlüğü konusunda ciddi sorunlar var. Ama hepsini çözeceğiz. Bizim amacımız demokratik hukuk devletini tesis etmek. Yargının kurucu unsuru olan savunmaya, avukata Anayasa’da yer vermek. Çoklu baro uygulamasına son vermek. Çünkü devletin temeli adalettir, adalet çürür ise her şey mahvolur.” dedi. 

Baro ziyareti sonrası Çanakkale Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Lokali’ne geçen CHP’li Erkek, burada hemşehrileri ile buluşarak sohbet etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu