Yerel

CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk’ten Basın Açıklaması

CHP Biga İlçe Başkanı Osman Öztürk geçtiğimiz gün kendisi ile ilgili Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı’nın açıklamalarına cevap verdi. Öztürk açıklamasında; “Kıymetli Hemşehrilerim  AKP Gümüşçay Belediye Başkanı Adnan Pastırmacı’nın dün akşam sosyal medya aracılığı ile yaptığı talihsiz açıklamalarını şaşkınlık içerisinde üzülerek takip ettim. Sayın başkanın gündeme gelmek ve başkanı olduğu Gümüşçay Belediyesinden kaybolan Milyon Liralardan kendini sorumluluğunu üzerinden atmak için şahsımı karalamaya, en acısıda onur kırıcı cümleler ile ailemi küçümsemeye çalıştığı ve gerçekleri saptırdığı açıklamayı esefle kınıyorum.

Sayın Pastırmacı

Benim soyumda belli, ailemin bu memlekete yaptığı hizmetler de gün gibi ortada. Dediğiniz gibi, yaşadığımız bu şehirde herkes sizi de tanır bizi de çok iyi bilir. Sülalem; Biga’da ticaretin en üst seviyesinde yüzlerce kişiye ekmek veren, ilçemize katma değer sağlayan, hizmet eden, devletimi ve milletini seven, vergisini ödeyen, namuslu ve dürüst insanlardır. Siz, rahmetli babamı da, beni de, ailemi de çok iyi tanırsınız. Bunları bildiğiniz halde onur kırıcı cümleler ile şahsımı iftiracı olarak adlandırmanızı ve ailelerimizi açıklamanıza karıştırmanızı size hiç yakıştıramadığımı ifade etmek isterim. Bu talihsiz ve çirkin açıklamanızdan dolayı sizden acilen ailemizden özür dilemenizi rica ediyorum ve bekliyorum.

Sayın Başkan

Şahsınıza iftira attığımı söyleyerek beni mahkemeye vermekle tehdit etmişsiniz. Ya okuduğunuzu anlayamamışsınız yada şahsıma karşı bu güne kadar içinizde beslediğiniz ve bu talihsiz açıklamanız ile ortaya çıkardığınız bir kin veya kuyruk acınız var. Öyle ki, başkanı olduğunuz belediyede kayıp milyonlar ulusal medya dahil tüm basında çıkmışken, isminiz Türkiye Büyük Millet Meclisinde dahi zikr edilirken, hiçbir kişiye ya da kuruma laf etmeyip şahsıma saldırıp birde üzerine beni iftiracı olarak kamuoyuna önüne atmanıza ben anlam veremedim. Kendi ikbal ve geleceğiniz için şahsımı karalayarak itibar suikastı yapmanızı, abi dediğim size yakıştıramadım. Şunu bilmenizi isterim ki; ben ne iftira atarım nede sizin gibi menfaatim için siyaseten sorumlu olduğum halkımıza hesap vermekten kaçarım. Her zaman başım dik alnım ak gezerim. Siyaseti kişisel hırs ve koltuk sevdası için değil kıymet verdiğim halkım ve çocuklarımızın geleceği için yaparım. Halkımıza karşı sorumluluklarımı yerine getiremezsem onurumla görevimi bırakırım.

Gümüşcay Belediye Başkanı Sayın Adnan Pastırmacı

Üç dönemdir Gümüşçay’da yaşayan hemşehrilerimin oyları ile başkanlık görevini yürüten bir kamu görevlisi olarak size sormak istiyorum. Açıklamanızda kendi ağzınızla itiraf ettiğiniz üzere; 10 yıl boyunca sorumlu olduğunuz, her alımda ve kararda imzanızın bulunduğu Gümüşçay Belediyesi’nin kasasından milyonlarca lira zimmete geçirilirken siz ne yapıyordunuz?

Vatandaşın size verdiği ve belediye başkanı olarak sorumluluğu sizde olan paraların denetimini neden ve niçin yerine getirmediniz?

Attığınız imzaları mı okumuyorsunuz yoksa okuryazarlığınız mı yok? 

10 yıl boyunca uyuyor muydunuz yoksa sizde mi kandırıldım diyeceksiniz?

Uzun zamandır Gümüşçay beldemize hizmet eden belediye başkanı olarak halkın cebinden çıkan ve sorumluluğu sizde olan kayıp milyonlar için Gümüşcay halkına açıklama yapıp, hesap verdiniz mi? Halka hizmet için harcanması gereken milyon liraların ortadan kaybolmasından dolayı sorumluluk duygusu taşımadığınızı açıklamalarınızdan anladık ancak merak ediyorum yaşlıların, hastaların ve hatta yetimlerin hakkı olan kayıp milyonlar için hiç mi vicdan azabı duymuyorsunuz?

Belediye başkanı olarak şeffaf olup halka hesap vermesi gereken şahsınızın belediyecilik anlayışı bu mudur?

 Son olarak partisi farketmeksizin, aklıselim, vicdan sahibi tüm hemşehrilerime sormak istiyorum.

Partimizden Yalova Belediye Başkanlığı görevini yürütürken; kendisinden habersiz, bir kaç belediye çalışanının yaptığı usulsüz işlemlerden dolayı “denetim görevini ihmal” suçuyla görevden uzaklaştırılan belediye başkanımız Vefa Salman örneği önümüzde dururken, Gümüşçay Belediyemizden milyonlarca liranın hortumlandığını 10 yıl sonra fark eden ve ben şikayet ettim diyerek övünen sayın başkan “denetim görevini ihmal” etmiş midir, etmemiş midir?

Kanunlar kişilerin bağlı bulunduğu partilere göre mi uygulanmaktadır? 

Takdir kıymetli Bigalı Hemşehrilerimindir !” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu