Yerel

Ceylan’dan Bigalı Mehmet Çavuş Ziyareti

Çanakkale Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi Özgür Ceylan, Mehmetçiğin isim babası Bigalı Mehmet Çavuş’un Bahçeli Köyü’ndeki kabrini ziyaret ederek dua okudu ve ardından Bigalı Mehmet Çavuş Savaş Galerisi’ni ziyaret ederek, derneğe üyelik kaydını yaptırdı.

Çanakkale Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi Özgür Ceylan, Mehmetçiğin isim babası Bigalı Mehmet Çavuş ‘un Bahçeli Köyü’ndeki kabrini ziyaret ederek dua okudu ve ardından Bigalı Mehmet Çavuş Savaş Galerisi’ni ziyaret ederek, derneğe üyelik kaydını yaptırdı.

Bigalı Mehmet Çavuş’un mezarı başında dua okuduktan sonra dernek başkanı Necdet Özer, Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan’a derneğin geçmişten günümüze Bigalı Mehmet Çavuş için gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında özet bir açıklama yaptı. Bigalı Mehmet Çavuş’un son günlerinde ekonomik sıkıntılar yaşadığını ve o şekilde hayata veda ettiğini anlatan Başkan Özer, Mehmetçiğe isim babası olmuş bir kahramanın köyünde doğmak ve o kahramanı hak ettiği yere taşıyabilmek için çalışma şerefine sahip oldukları için gururlu olduklarını ifade etti.

Bigalı Mehmet Çavuş Savaş Galerisi’nde Çanakkale Milletvekili Ceylan’ı gezdiren Başkan Özer, Mehmet Çavuş’un Çanakkale Savaşı’nda elinde küreğiyle nasıl bir kahramanlık sergilediğini ve 27’inci Alay’ın da Çanakkale Savaşı için ne kadar önemli olduğunu anlattı.

Bigalı Mehmet Çavuş Derneği Başkanı Necdet Özer ve yönetim kurulu üyelerinin eşlik ettiği ziyarette konuşan Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan; “Milli Savunma Komisyonu üyesi olarak Bigalı Mehmet Çavuşumuz için elimizden gelen her tür çalışmayı yapmaya hazır olduğumu bilmenizi isterim. Bigalı Mehmet Çavuş’un isminin ne kadar önemli olduğunun ortaya çıkışının tanığıyım. Bizim belediyemiz döneminde savaş galerisi başta olmak üzere birçok çalışmaya hayat vermiştik. Sizler de dernek yönetimi olarak Bigalı Mehmet Çavuş’un adının duyurulmasında büyük emek harcadınız” dedi.

Bigalı Mehmet Çavuş Derneği Başkanı Necdet Özer ise; “Bigalı bir vekilimizin olması ve Milli Savunma Komisyonu üyesi olmanız bizim için çok değerli. Geçmişten bugüne destek olan herkese teşekkür ediyoruz. Bigalı Mehmet Çavuş’a olan ilginizi de biliyoruz. Ziyaretiniz için teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Aynalı Pazar

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Başa dön tuşu