Ceylan’dan Anıtkabir Canlı Yayınının Kesilmesine Ağır Eleştiri

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan,10 Kasım Atatürk’ü Anma Anıtkabir programında resmî tören sonrası devam eden özel bir kanalın canlı yayınının, askerlerin müdahalesiyle kesilmesini ağır bir dille eleştirerek, “Ulusun Ata’sıyla buluşması için Anıtkabir’de kendine slogan attıranlar ve bu duruma sessiz kalanların dağıtacağı akreditasyona ihtiyacı yoktur. Millet; Anıtkabir’in taşı, harcındaki kum tanesidir” diye konuştu.

Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada, 10 Kasım Atatürk’ü anma programının Anıtkabir’den canlı yayının askerlerin müdahalesi ile kesilmesini ağır bir dille eleştirdi. Özgür Ceylan açıklamasına Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82’nci yıl dönümünde ,her türlü yok sayma girişimine rağmen saygı, minnet, şükran ve rahmetle andığını ifade ederek başladı. Özgür Ceylan Atatürk ilke ve devrimlerinin Türkiye’nin yolunu aydınlatmaya, Ulusun yarınlarına rehber olmaya, yön vermeye devam edeceğinin altını çizerek “Üzülerek ifade etmem gerekir ki Atatürk’ü yok sayma girişimlerinin bir örneğini de bugün Anıtkabir Komutanlığı yaşatmıştır” diye konuştu.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Anıtkabir programında yayına, resmî tören sonrası devam eden özel kanalın canlı yayınının, askerlerin müdahalesiyle kesildiğini söyleyen Özgür Ceylan,“Basın akreditasyonlarının Cumhurbaşkanlığı ve Dışişleri Bakanlığı tarafından yapıldığı bildirilen programı resmî tören sonrası da canlı yayınlayan özel bir kanalın yayını, sivil giyimli askerlerin müdahalesiyle sonlandırılmıştır” dedi. Konuşmalarına Saray’ı hedef alarak devam eden Özgür Ceylan, “Buradan saraya seslenmek istiyorum, bu ulusun Ata’sıyla buluşması için Anıtkabir’de kendine slogan attıranlar ve bu duruma sessiz kalanların dağıtacağı akreditasyona ihtiyacı yoktur” dedi. Özgür Ceylan, Ulusun Anıtkabir ile kurduğu gönül bağının bürokrasiden, akreditasyonlardan, protokol kurallarından ve Sarayın talimatlarından çok daha öte olduğunu ifade ederken de  “Millet; Anıtkabir’in taşı, harcındaki kum tanesidir” dedi.

CHP Çanakkale Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi Özgür Ceylan Genel Kurul’da yaptığı konuşmanın ardından, kanalın Anıtkabir canlı yayınına müdahale eden askerlere emri verdiği tespit edilen bir subay hakkında soruşturma açıldığını duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu