Yerel

Ceylan Yangın Bölgesini Ziyaret Etti

Gelibolu İçin “Tüm Zararlar Karşılanmalı”

CHP Çanakkale Milletvekilleri Özgür Ceylan, orman yangınında 500 hektar çam ormanı ile tarım alanlarının zarar gördüğü Gelibolu’ya bağlı Ilgardere ve Eceabat’a bağlı Kumköy ve Yalova köylerini ziyaret ederken, köylülerle yaptığı görüşmede, “Zarar gören tarlaların yalnızca yüzde onu TARSİM kapsamında. Toplam zararın 1 milyon 500 bin lira civarında olduğu söyleniyor. Zarar mutlaka karşılanmalı” diye konuştu.

CHP Milletvekili Özgür Ceylan, Gelibolu Yarımadası’nda orman yangınından etkilenen Ilgardere, Kumköy ve Yalova köylerini ziyaret ederek, orman alanlarında incelemelerde bulundu. Özgür Ceylan, temaslarına Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ı ziyaret ederek başladı. Gelibolu’nun ardından Eceabat’a geçen Özgür Ceylan, ilçe başkanları ve ilçe yöneticileri ile birlikte, Ilgardere, Kumköy ve Yalova köyleri ile yangından etkilenen orman alanlarında incelemelerde bulundu.

Zarar Karşılanmalı

CHP Milletvekili Özgür Ceylan, tarım alanları zarar gören köylüler ve muhtarlarıile yaptığı görüşmelerde, Tarım ve Orman Bakanı’nın yangından etkilenen köylerin orman köyü statüsünde olduğunu, zararlarının karşılanacağının sözünü verdiğini bildirerek,“Zarar gören tarlaların yalnızca yüzde onu TARSİM kapsamında. Toplam zararın 1 milyon 500 bin lira civarında olduğu söyleniyor. Zarar mutlaka karşılanmalı” diye konuştu. Özgür Ceylan, köylüler ile yaptığı görüşmede, “Konuyla ilgili kanun teklifimizi vermiştik. Bakanın desteğini açıklaması sevindirici, umarım vaat olarak kalmaz ve köylümüzün zararı en kısa zamanda karşılanır” dedi.

Özgür Ceylan, yangın bölgesindeki incelemelerinin ardından, Çanakkale’ye geçerek burada partisinin il başkanlığı ile göreve yeni başlayan Vali İlhami Aktaş’ı ziyaret etti. Ceylan, Vali Aktaş’a göreve yeni başlaması nedeniyle nezaket ziyaretinde bulunduğunu belirterek, “Belediye Başkanı ve il başkanıyla değerlendirmeler yapıp göreve yeni başlayan Vali Beye vatandaşların sorunlarını ilettik. Çanakkalemize“Hoş geldiniz” dedik” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site reCAPTCHA ve Google tarafından korunmaktadır Gizlilik Politikası ve Kullanım Şartları uygula.

Başa dön tuşu